Ярослав Когутяк, директор Департаменту екології та туризму чернівецької ОДА в програмі "Суть речей" розповів, як розвиватиметься туризм на Буковині
Ми відстаємо в розвитку обласного туризму від наших сусідів. Область має набагато більший потенціал, ніж ми його використовуємо. Наприклад, 3 національних парки, які могли б давати дуже широкий спектр послуг туристичного спрямування. Ми маємо 2 національних парки чисто гірських і один - розташований на Дністрі. Абсолютно наша перлина Дністер і Дністровське водосховище не використовується, на жаль, поки що в туризмі, а можливості є великі: це і сільський туризм, і етнічний, і зелений, і риболовний, проведення екологічних стежок, багатий потенціал власне природний, який національні парки могли би представити. Найдавніший парк – Вижницький. Там вже працюють, робота проводиться, час від часу використовують кошти, які надавалися інвестиційні, по програмах, вони налагодили і екологічні стежки, у них дуже цікава експозиція 4 пори року. Там дійсно є що подивитися.
Два наші парки національні Черемоський і Дністровський, вони щойно створені, вони ще молоді, у них перспектив багато, але у зв’язку з важким фінансовим становищем, не має можливості їх розвивати. На даний час відкрито проект спільний Україна - Молдова, пізніше ще буде відкритий проект Україна – Румунія. І національні парки, і громадські організації, і державні установи і влада, вони мають можливість взяти участь у цих програмах, виграти певні кошти і використовувати за цільовим призначенням. На даний час це сума 3,3 мільйона Євро. Суми по програмах будуть невеликі 200-300 тисяч Євро, але для організацій, це хороший шанс виграти їх, використовувати, розвиватися. Зараз по програмах гарні пропозиції є для Дністровського водосховища, там задіяні і громадські організації, і працівники Департаменту екології, і національного природного парку Хотинський.
Дуже цікава програма, яка стосується налагодження риболовного туризму на Дністровському водосховищі, дуже цікава програма для нашого молодшого покоління, такий напрямок як школа риболовної майстерності. Є люди, які трошки розбираються в цьому, які працюють, і я думаю, що все таки Дністровське водосховище займе те становище, яке воно має займати. Це дійсно перлина Буковини, і якщо говорити про Румунію, то в Румунії є озеро відоме у всьому світі Радута, де організовано риболовний туризм, воно дуже популярне серед рибалок. Туди приїжджають і українські рибалки, і з північних країн, навіть Фінляндія, Швеція. Дуже воно популярне. Я думаю, що наше водосховище в порівнянні з Редутою, стане конкурентоспроможним. І якщо ми говоримо про можливості, згадували про Івано-Франківщину, у них дійсно дуже потужно використаний потенціал національних парків. Їх дуже креативна ідея з садибою Святого Миколая, ті люди, які там були, можуть оцінити, настільки дійсно креативна ідея, і як вона дійсно користується популярністю серед дітей. Та ж ситуація, ми можемо на Дністрі, можемо створити день Нептуна. Є така ідея, провести фестиваль ухи.
Є колектив людей, чиновників, який потрошки змінюється, який розуміє, що нам потрібно, які відійшли від тої схеми радянської, які розуміють, що нам треба працювати по-іншому. Важко працювати, коли на туризм на область на цей рік виділили лише 200 тисяч гривень. Погодьтесь, це дуже мало.
У нас є план, у нас все розписано, але дуже багато обмежень, дуже багато заходів ми не можемо проводити в зв’язку з тим, що нормативні документи державні створюють певні обмеження. В зв’язку з економією коштів нам не дозволяють використовувати їх на певні заходи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами