Чернівецька область має чим здивувати подорожувальників. Тут є як цікаві архітектурні пам’ятки, так і маловідомі чудеса природи. ТСН.Туризм підготував підбірку місць Буковини для досвідчених туристів та тих, хто лише планує мандрувати Україною.
Чернівецький національний університет
Чернівці – дуже мальовниче місто, тут можна прогулятися парками, ботанічним садом та розглянути неповторну архітектуру, окрасою якої служить Чернівецький університет. В давнину його будівля служила резиденцією митрополита Буковини та Далмації. Разом з розкішною будівлею, у XIX столітті, був закладений дендропарк, площею 5 гектарів. Архітектура резиденції, парк та кам’яна огорожа довкола чудово збереглись. Тут, серед численних дерев та кущів, розташовано кілька басейнів з фонтанами, скульптури та грот. Цегляний паркан відділяє чималий сквер від міста, створюючи затишну атмосферу для прогулянок та фотосесій.
Крім університету, в місті варто подивитись міську ратушу на площі Ринок, драматичний театр, Вірменський собор, Єзуїтський костел та Миколаївський собор з незвичайними крученими барабанами, що ніби падають. Ще одна цікава локація – Чернівецький ботанічний сад – вважається одним із найромантичніших місць України.
Хотинська фортеця
Могутня та добре збережена фортеця розташована у місті Хотин. Перші укріплення на цьому місті закладені у X столітті за наказом Володимира Великого. Однак сучасна твердиня закладена в XIII столітті, а розбудовувалась до XVIII. Крім самої фортеці, неподалік збереглися ввізні вежі, додатковий оборонний мур та церква.
В середині фортечних кімнат розташована експозиція з вогнепальною зброєю та "катівня" і "в'язниця". Внутрішній двір, вежі та всі будівлі Хотинської фортеці чудово збереглись, а з її мурів відкриваються панорама Дністра.
Крім того, за 30 км від Хотина розташована Кам’янець-Подільська фортеця. Тут, крім твердині, збереглось чимало стародавніх пам’яток, а центр міста можна назвати музеєм просто неба.
УНІАН
Дністровський каньйон
Річка Дністер розділяє своїми водами кілька областей. Так на одному її березі розташована Чернівецька область, а на іншому Хмельницька та Вінницька. Вона, мов змія, протікає між пагорбами та скелями, утворюючи неймовірні для України пейзажі. Вздовж її русла можна побачити чимало мальовничих місць для відпочинку, туристичних баз та скельних монастирів. На Хмельниччині – це мальовнича Бакота та стародавній скельний монастир, а на Вінниччині – монастир, заснований Антонієм Печерським та прозваний Вінницьким Афоном. Це не лише стародавня сакральна пам’ятка, а й місце з неймовірними панорамами, що відкриваються на вапнякові кручі.
У Чернівецькій області подібним місцем є село Галиця. Воно розташоване на берегах Дністра, а на околиці зберігся стародавній Свято-Миколаївський чоловічий монастир "Галиця". За легендою монастир отримав таку назву тому, що 1920 року, у ніч проти Святого Миколая, над храмом з’явився хрест із зірок.
Мисливцям за враженнями та недоторканими куточками природи, також варто тут побувати. На околиці села розташований ландшафтний заказник Галицька стінка.
www.instagram.com/krayniyav
Перевал Турецька Вершадь
Перевал розташований неподалік села Хорви Чернівецької області. З нього відкриваються казкові панорами на Покутсько-Буковинські Карпати, а неподалік розташовується Вижницький національний природний парк.
Ще одна назва перевалу – Німчич – це гірськолижний курорт з готелями та ресторанами. Взимку туристи приїздять сюди, щоб спуститись на лижах. Тут працюють підйомники та є три траси різної складності, для спуску. А в інші пори року перевалом можна прогулятись, піднятись в гори, покататись на велосипеді та відвідати піші чи автобусні екскурсії до цікавих місць.
Неподалік від селища розташовані пам’ятки природи – "Печера Довбуша", "Протяті камені" та "Німчич". Скелі оточені хвойним лісом, а найвища з них – "Соколине око" – сягає 40-метрів. Вона отримала свою назву через отвір на самій вершині, що нагадує око птаха.
www.instagram.com/andrii.simonov
Радарна станція "Памір"
Між селищами Верхній Яловець та Сарата, на гірському хребтові Томнатик (1565 м), розташована закинута радянська радарна станція "Памір". Тут білі шароподібні будівлі на фоні карпатських гір створюють фантастичну атмосферу. Загалом виходить картина, що більше нагадує декорації до фільму про таємних агентів та інопланетян, а не карпатський перевал.
Раніше засекречений, а нині занедбаний "Памір", розташований практично на кордоні з Румунією. Тому з гірського хребта видніються землі Трансильванії та румунські гори – Родна.
З цікавих фактів – саме тут було знято кліп Джамали на пісню "1944".
www.instagram.com/nastia_senchuk
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами