У цей день 1945 року американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіма. Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу.
Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров'ю громадян. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території земель та атмосферного повітря на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини. На сьогоднішній день більшість країн припинили здійснювати ядерні вибухи, проте лабораторні випробовування тривають і надалі.
День бомбардування японського міста – це загальнолюдська трагедія. Світова спільнота в цей день висловлює співчуття японському народу з приводу трагічної загибелі близько півмільйона осіб.
У самому місті цього дня щорічно проходить церемонія пам’яті. Там встановлений пам’ятник жертвам Хіросіми у вигляді сірого бетонного шатра. Усередині пам’ятника – вапняна плита, під нею – скринька з іменами загиблих. Щороку до цього списку додається приблизно 100 нових імен. На братській могилі накреслені слова: «Спіть спокійно, помилка не повториться».
Недалеко від пам’ятника знаходиться Меморіальний музей миру, поблизу якого висить дзвін. Напис на ньому свідчить: «Нехай кожен, хто проходить повз ударить у дзвін, щоб той завжди нагадував нам про загрозу атомної війни».
Нагадуємо, що після підписання Будапештського меморандуму в 1994 році Україна в певний термін відмовилася від всієї ядерної зброї, розміщеної на її території, послідовно і неухильно дотримувала і дотримує зобов’язання не приймати, не виготовляти і не купувати такої зброї.
Читати ще: Україні загрожує ядерний удар?..
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами