Ігор Гах, начальник служби автомобільних доріг у Чернівецькій області в програмі "Суть Речей" розповів про проблеми з ремонтом штучних споруд в Чернівецькій області
Слухач. Питання, який відсоток грошей з бюджету йде на штучні споруди?
Ігор Гах: Стан штучних споруд, зокрема в Чернівецькій області, м’яко кажучи, викликає занепокоєння. Штучні споруди – це мається на увазі мости, шляхопроводи, труби із загального обсягу, якщо брати по Чернівецькій області, то у нас 616 мостів, загальною протяжність 12 тисяч погонних метрів. Якщо брати по трубах, то труб у нас 3046 труб, 38.900 погонних метрів. І 60% побудовані за технічними нормами, що діяли 1962 року. І на цей час не задовольняє ті вимоги чинних норм, за вантажопідйомністю, габаритами проїжджої частини і потребують ремонту. Ми навіть не зважаючи на ті мізери бюджету, що виділялися в попередні роки, завжди старалися частину коштів все ж таки відривати від тих ям і тих болючих питань, які всі бачать і все ж таки спрямовувати на підтримування штучних споруд в належному стані.
Вам буде цікаво: Щоб відремонтувати найпроблемніші дороги на Буковині треба 1 млрд 176 млн гривень
2017 рік ще ми не знаємо конкретної суми, є заява уряду, що 2017 рік стане роком ремонтом штучних споруд. Ми зробимо все, аби підтримувати ці споруди. Це болючі питання, і у Панці люди страждають від того, що об’єкт невідремонтований. Це паводковий об’єкти у нас. Ми якісь роботи здійснюємо, розчистили русло, щоб запобігти руйнуванню, але цей об’єкт сьогодні соціально важливий і соціально наболів ший. Я думаю, що в 17 році він буде реалізований також. Ми будемо цим займатися.
Окрім того є багато напрацювань, десь по 10 об’єктах, 32 мільйони гривень ми перекинули на ті об’єкти, труби, мостики,які потрібно реанімувати. Ця робота ведеться, вона дуже важлива. Якщо ми не звернемо достатню увагу на мости і не підтримаємо фінансово, то будемо мати доволі серйозні проблеми в подальшому.
Людмила Григорчук: У нас не одна проблема була з мостами, наприклад міст на межі з Хмельницькою областю.
Читати ще: Наступного року візьмуться за дороги і мости Путильщини, - І.Гах
Ігор Гах: Проблема в тому, що ми починаємо боротися з наслідками. Коли ми можемо направити незначні суми на підтримання, наприклад, вклавши в об’єкт 1 мільйон гривень, це для штучної споруди, для моста, це несуттєві кошти. При чому, що ми запобігаємо руйнації об’єкта і економимо в подальшому для відбудови порядка 15-20 мільйонів. Тобто в 20 разів треба вкласти сьогодні, щоб потім не боротися з наслідками.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами