7 травня 1945 року у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. Але Антигітлерівська коаліція його офіційно прийняла вже 8 травня о 23:01 за берлінським часом – у той час у Москві вже було 00:01 9 травня. Відтак, більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня (офіційна назва свята – "День перемоги в Європі"), а країни колишнього СРСР – на день пізніше, 9-го, пише 24 канал.
Крім того, з 2005 року у низці країн 8 травня відзначається проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни. Так, у відповідній резолюції організації, яку було ухвалено 22 листопада 2004 року, пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відзначати один чи обидва ці дні (8 і 9 травня) як день пам'яті всіх жертв Другої світової війни. У документі також наголошувалося, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни, та було закликано держави-члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами та загрозами.
Читайте ще: Які заходи відбуватимуться у Чернівцях 8-9 травня
8 травня в Україні з 2015 року відзначають День пам’яті та примирення. Цілком імовірно, що у майбутньому 9 травня більше не буде вихідним, як у своєму законопроекті пропонує Інститут національної пам’яті, проте цей день залишатиметься святковим. Натомість неробочим можуть зробити День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня.
Щодо 2018 року, то відповідно до календарного плану, який у 2017 році затвердив Кабінет міністрів України, День перемоги над нацизмом (9 травня) залишається вихідним, а 8 травня - робочим.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами