Семінар-нарада на тему: «Впровадження аграрних розписок у Чернівецькій області» відбулася у приміщенні облдержадміністрації.
Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.
Організатори заходу: Департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, проект IFC «Аграрні розписки в Україні».
«В структурі валового регіонального продукту питома вага сільського, лісового та рибного господарства займає понад 25%. І це є найбільшим показником серед областей Карпатського регіону. Включаючи переробку в АПК створюється майже третина валової доданої вартості усіх галузей економіки області. Понад 70% валової продукції виробляється господарствами населення для покращення виробничих показників сільгосптоваровиробники потребують фінансування. Однак, фінансові установи з обережністю ставляться до кредитування виробників. Все це формує потребу в інноваційних фінансових інструментах, які були б корисними та економічно вигідними, як для кредиторів, так і для сільгосптоваровиробників. Таким інструментом для вирішення питань можуть стати саме аграрні розписки, це такий механізм кредитування агробізнесу, за якого аграрії будуть убезпечені від ризику зростання відсоткових ставок, коливання курсу іноземних валют. Зі сторони місцевих органів влади буде підтримка у впровадженні аграрних розписок в області», - зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Богатирець.
Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Олександр Малий відмітив, що нотаріуси області готові посвідчувати аграрні розписки.
Координатор проекту «Аграрні розписки» Олександр Муляр зауважив, що Аграрна розписка допоможе сільськогосподарським товаровиробникам отримати доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції. Право на укладання аграрних розписок має право суб’єкт господарювання, що володіє земельною ділянкою або має договір оренди зареєстрований у відповідності до вимог чинного законодавства.
За своєю суттю Аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником ТМЦ, зернотрейдером, банком). Цим механізмом зможуть скористатися як великі сільгосптоваровиробники, так і дрібні фермерські та селянські господарства. Існують два види розписок - це товарна та фінансова.
Координатор проекту Ігор Дудка ознайомив присутніх з дією Аграрних розписок в областях Україні. Відмітив, що механізм залучення коштів для ведення агробізнесу - Аграрні розписки регламентується Законом України «Про аграрні розписки» від 06.11.2012 року. Проект «Аграрні розписки» вже впроваджено у восьми областях України. Зауважено, що на сьогодні немає жодного факту невиконання умов по аграрних розписках в Україні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами