"Абітурієнти та їх батьки досі гадають, що юристи та економісти все ще фаворити ринку. Освіта особливо не бажає підлаштовуватися під ринок праці і розробляти нові програми. А ринок праці змушений споживати те, що намріяли абітурієнти і намагалися реалізувати освітні заклади", - розповіла Gazeta.ua експерт ринку праці Тетяна Пашкіна.
За її словами, в Україні немає системи профорієнтації. Так, у Києві та великих містах існує великий дефіцит шкіл та ліцеїв, які навчають дітей за основним профілем.
"50 відсотків абітурієнтів йдуть туди, куди хочуть батьки. Останні ж мають власні уявлення про те, що буде краще для їхньої дитини. Тому нас незабаром чекає нова хвиля безробіття. У першу чергу, це будуть юристи, які у такій кількості нікому не потрібні. Також економісти, яких намагатимуться хоч десь пристроїти бухгалтерами, чи філологи української та російської мов. Адже 4 вакансії на 4-5 тисяч гривень зарплатні по Києву — це не рай. У результаті Центр зайнятості знову звітуватиме, що у великих містах безробітних з вищою освітою близько 90 відсотків", - наголосила Пашкіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп’ютерні спеціальності – найпопулярніші. На румунську мову та літературу - жодної заяви
Вона додала, що діти діляться на два типи: ті, кому вища математика дається легко і ті, хто добре працює руками.
"У нашій державі батьки чомусь і перших, і других пхають до вишів. Потім виявляється, що дитина втратила 6 років життя для батьківської втіхи. Таким чином, в Україні, на жаль, професії ділять на перший, другий та третій сорт. Щоб такого не було з абітурієнтами та їх батьками потрібно проводити профосвітницьку роботу. Вони повинні розуміти, що програмісти та інженери зараз отримують зарплати більші, ніж філологи та економісти", - підсумувала експерт ринку.
У Міносвіти підготували пропозиції щодо зміни фінансування закладів професійно-технічної освіти. За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, це вирішить проблему підготовки кадрів робітничих професій.
Но в последнее время основная часть СМИ подает неправдивую информацию, поэтому приходится перебирать очень аккуратно . В поисках хороших СМИ я наткнулся на 2 качественных источника: ukr-life.com.ua и sylnaukraina.com.ua.
Рекомендую и Вам выбирать только качестенные новостные источники чтоб не остаться обманутым.
Кстати, совсем недавно прочитал Важную новость, которая касается каждого из нас : https://sylnaukraina.com.ua/finansy/socialna-dopomoga/pomoshh-pri-rozhdenii-rebenka.html