Школи не мають коштів, аби робити ремонти та оновлювати обладнання, а дитячі садочки не можуть навіть закупити протиепідемічні засоби. Причиною стало несвоєчасне затвердження Програми розвитку освіти на 2021-2025 роки. Про це кореспонденту Інформаційного агентства АСС розповів начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк.
«Всі бюджетні фінансування відбуваються тільки по затверджених програмах. У 2020 році закінчилася дія Програми розвитку освіти на 2016-2020 рр. і, відповідно, мала бути прийнята Програма розвитку освіти на 2021-2025 рр. На жаль, ця програма була прийнята з великим запізненням, аж у лютому 2021 році, тому при розподілі бюджету вона не враховувалася. Відповідно, бездіяльність чи навмисні дії попередньої начальниці управління освіти призвели до того, що фінансування освітньої галузі міста зараз відбувається за залишковим принципом.
Ми можемо фінансувати лише захищені статті витрат: зарплата, комунальні платежі, закупівля продуктів у садочки. На все інше ми маємо дуже-дуже обмежені ресурси, тому ні проводити ремонти, ні закуповувати якусь техніку, на жаль, на цей момент не можемо», - пояснює головний освітянин міста.
Читайте наші новини в Instagram
Наразі, як розповів Сергій Мартинюк, створили робочу групу, яка розробляє зміни до Програми розвитку освіти. Якщо їх розглянуть на червневій сесії Чернівецької міської ради, то управління освіти сподівається на отримання грошей для відповідних цілей.
І, якщо ремонтів у школах можна уникнути, бо майже весь навчальний рік вони працювали дистанційно, каже посадовець, то оновлювати комп’ютерну техніку, меблі у класах вкрай потрібно.
Своєю чергою, у дитячих садочках Чернівців залишилася мала кількість протиепідемічних засобів. Коштів на їх закупівлю теж немає, каже начальник управління освіти.
«Наприкінці минулого року ми отримали державну субвенцію майже 3 млн. грн. на закупівлю «антиковідних» засобів для шкіл. Оскільки школи не працювали, то ці засоби там залишилися з запасом. У той час садочки працювали, тому у них вони й закінчуються. Виникає питання: чи не можна зі шкіл забрати і передати частину у садочки і не витрачати на це кошти? Але тут виникає юридично-фінансова колізія. Оскільки це була державна субвенція, де конкретно прописано – «для закладів ЗСО», то передача цих засобів може трактуватися як нецільове використання коштів, що тягне за собою відповідальність. Тому ми дали завдання юридичному і фінансовому управлінням міської ради, щоб вони нам дали чітке роз’яснення з цього приводу. Сподіваюсь, що впродовж цього тижня ми отримаємо відповідь. Тоді буде 2 варіанти: або передамо зі шкіл, або шукатимемо ресурси для цільового придбання», - продовжує чиновник.
Читайте також: На Буковині у селі Тисовець планують побудувати нову школу
Ситуацію в освіті, яка склалася сьогодні, Сергій Мартинюк не вважає критичною, бо галузь продовжує працювати, проте не розвивається.
«У нас є велика кількість пропозицій від закладів: придбати дидактичні матеріали, техніку, обладнання для майданчиків тощо. Проте зараз ми усім кажемо «дякуємо», беремо усі пропозиції до уваги і чекаємо, коли буде фінансування. Іншого шляху поки немає.
Щодня зі шкіл дзвонять, що треба щось відремонтувати. Ми викликаємо ремонтників, вони працюють. Ми кажемо, що прийде час і ми розрахуємося. Поки нам вірять», - резюмує освітянин.
За його словами, якщо Програма таки буде прийнята на сесії, то управління освіти встигне зробити усі роботи й закупівлі до нового навчального року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами