Людмила Григорчук: 1 травня 2018 року змінився порядок призначення субсидій і чимало домогосподарств залишаться без цієї допомоги.
Юрій Півень: Тепер помінялося декілька положень, для звичайних людей є позитивні зміни, а є такі зміни, які зроблять певні складнощі для сімей. По-перше – для зайнятого населення буде мотив для легалізації своєї праці. Багато сімей отримували субсидії ті, які за кодоном, ті, які не працюють, у старій системі такі родини не отримували субсидій. Тому таких родин було 10 тисяч, в перший рік їх кількість збільшилася до 170 тисяч, потім до 190 тисяч, минулого року трохи спала кількість, бо доходи зросли і стало 142 тисячі. Тепер у нас буде зменшення , але на який відсоток, не можу сказати. У міністерстві кажуть – на 20%, у мене така думка, - що буде більше. Наша область особлива. Якщо у центральній, східній Україні у такій області, як наша, раніше отримували субсидії 50-60 тисяч, у момент зростання - 240, 270 тисяч. Тобто зростало у 5-6 разів, а у нас зросло у 17. Такого не було навіть у Закарпатті. Але тепер очевидно люди будуть випадати, бо велика кількість людей у нас є закордоном. Краще стане для людей, які є внутрішньо переміщеними особами. Вони ніде не були зареєстрованими, вони не мали договору оренди. Сьогодні переселенці можуть прийти до нас, написати заяву, що хочуть отримувати субсидію за такою-то адресою. Комісія складає відповідний акт і за цим актом отримують субсидію. Господарі нічого не сплачують, і для переселенців буде полегшення. Для пенсіонерів, для малозабезпечених все залишається, як і було. Як платили вони 200-300 гривень за двокімнатну квартиру, так і будуть вони зимувати за таку суму грошей. А от зміни будуть для тих, хто здає майно в оренду. Потрібно буде подавати заяву, тут будуть складнощі, ті домогосподарства, які здають в оренду квартири, то вони мають заносити за оренду кошти у дохід, а орендарі будуть отримувати , їх десь 500 у нас в області, субсидії. Ті люди, які отримували субсидію за рішенням комісії, то тепер мають подати на субсидію всіх членів сім’ї, навіть ті, хто зараз закордоном. Ті, хто працездатного віку і не мають доходів, вони отримували субсидію, бо їм нараховували один прожитковий мінімум, потім два прожиткових мінімуми їм нараховували, тепер їм треба повідомити про це знову. Якщо у родині відбулися зміни, хтось помер, чи народився, то це має бути зафіксовано. Особливо вигідно народити.
То продовжую, кому треба подати заяви. Це ті сім’ї, які мають двомісячну заборгованість. Якщо вони не сплачували, наприклад, з травня до вересня, то їм не призначається субсидія автоматично. Вони мали погасити борг, це з 340 гривень, 20 мінімальних неоподаткованих мінімумів. Якщо ви хочете, щоб призначили вам субсидію, дізнайтесь, чи немає заборгованості, щоб не мати потім проблем..
Раніше чоловік і дружина, які були прописані в різних місцях, то в кожного доходи розраховувалися по тих офіційних адресах. А тепер обоє мають подати і у адресі чоловіка, і на адресу дружини. Якщо дружина прописана у себе, у мами, а чоловік у своєї мами, то його доходи враховуються при призначенні субсидії і однієї мами, і іншої. Всі доходи сумуються. Система і там, і там буде всі ці доходи враховувати. А якщо сім’я не хоче, щоб на двох адресах враховувалися, тоді система може виключити з однієї адреси, але лише в тому випадку, якщо на іншій адресі його доходи вже пройшли через процес субсидії.
Людмила Григорчук: Чи ви не очікуєте наплив розлучень?
Юрій Півень: Чоловік, якщо має великий дохід, то йому будуть при розлученні призначені аліменти, це буде враховано як дохід.
Людмила Григорчук: І якщо раніше комісії були дуже потрібні тим, хто має прописаних багато, але не всі живуть у цьому будинку чи квартирі, то тепер це не пройде?
Юрій Півень: Так. Вже комісії не будуть діяти. Тільки виписувати офіційно.
Нагадаємо, Юрій Півень назвав тих, хто взагалі не отримає субсидію цього року
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами