Людмила Григорчук: Опалювальний сезон розпочався, а значить всі потроху починають підраховувати, скільки їм доведеться платити за тепло і газ. Цього року ми маємо зміни у нарахуванні субсидій. Як кількісно вплинули ці зміни на мешканців чернівецької області? Скільки у нас залишилося родин з субсидіями?
Юрій Півень: Минулого року отримували 142 тисячі сімей. Для 63 тис автоматично перерахували субсидії улітку. Там, де всі працюючі, чи пенсіонери, чи школярі. З них 25 тис отримали субсидії, а 38 тис отримали нульові. Зараз вони знову потрапили у обробку. Ще 16 тисяч заяв ми отримали влітку, з них 12 тисяч отримали субсидії. Ще є такі, які отримують субсидії на скраплений газ чи тверде паливо. Тому десь 60 тисяч вже влітку отримували субсидії. Щодо змін 1 травня, які відбулися, то вони досить сильно ужесточили умови, саме для тих, хто має у родині осіб з відсутнім офіційним доходом. Вони могли потрапити у систему субсидії лише сплативши єдиний соціальний внесок за три місяці і потрапляють у систему з трьома прожитковими мінімумами, це 5 тис 300 грн. умовної зарплати у місяць, це не для всіх підходить, але є такі родини, яким навіть з цією умовною зарплатнею виходить субсидія.
Ще є такі люди, які отримують зарплати у конверті. І є ще 10% людей, які розчарувалися у всьому, вони ніде не працюють і створюють проблеми для своєї родини. Для них є така можливість: у сільській місцевості і районних центрах, такі люди, навіть не стаючи на облік у центр зайнятості, вони потрапляють у систему субсидій без єдиного внеску, але з умовною зарплатою у 5300. Це добре, бо не витрачають гроші за три місяці по 720. А якщо сплачувати за минулі місяці, то це подвійна норма. А тут такий варіант, що не треба платити. Мешканцям обласного центру треба все ж таки стати на облік у центр зайнятості. І тоді вони потрапляють у систему субсидії з умовним заробітком у 5300. Хто в обласному центр стане на облік? Заробітчани не стануть, хто працює на чорному заробітку, також не стануть. Стануть лиш ті, хто розчарувався у всьому.
Читайте також: Якщо ви не встигли оформити субсидію, витрати на комунальні послуги компенсують.
От влітку були прийняті ще зміни. Я вважаю, що ці зміни відбулися на користь людей. І люди зараз звертаються, щоб отримати пояснення. В чому ці зміни. Було жорстко зроблено у травні – обмежили субсидіантів житловою площею. Влітку зняли з субсидій обмеження квартири з площею 120 квадратних метрів і будинки – 200 кв. м., зараз ця норма послаблена. Тепер 120 кв м. береться саме опалювальної площі, і будинки – 200 кв. м саме опалювальної площі.
Також субсидії не отримають родини, у яких куплений автомобіль менше як 5-річного року випуску. Якщо авто випущене в листопаді 2013 року, то таким родинам ще не може бути субсидія, а якщо у грудні 2013-го – то вже субсидія може бути нарахована. Влітку також введена норма, що дружина або чоловік, які проживають у іншій квартирі чи будинку, то вони не враховувалися, а тепер враховується їхній дохід. Тому субсидію може отримувати і чоловік і жінка, але доходи сумуються.
Людмила Григорчук: Щодо купівлі дорогих речей?
Юрій Півень: Це залишилося, 50 тисяч, якщо впродовж року купили якусь річ за такі гроші, то субсидії рік не матимете. Лише медичне обладнання не враховується, клапани, апарати для життєдіяльності. Так само подарунки. Якщо ви подарували – то нічого, а якщо вам подарували, то це враховується.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами