Інформаційне агентство АСС ділиться враженнями від подій у соціальній сфері в 2016. Наші журналісти були свідками неодноразових спроб виселення з квартири родини Гумайло, якій не міг допомогти ніхто, черг буковинців за субсидіями, не менш вразила сварка через житло між учасниками АТО.
Їх боронили сусіди, громадськість та представники влади. Та все ж це не вберегло родину Марії Гумайло із двома неповнолітніми дітьми від численних намагань виконавчої служби виселити їх з квартири. Альтернативного житла родині не пропонували. Зрештою, громадськості вдалось відтермінувати виселення, а родина Гумайло знову в судах відвойовує своє право на житло.
Нагадаємо, як це було: Виконавча служба вчергове виселяла родину Гумайло. Сусіди - не дали (ВІДЕО)
Серед позитивних зрушень у 2016 працівники соціальної сфери області вважають розвиток Центру «Особлива дитина.» В 2016 році там активізувались будівельні роботи. Інформаційному агентству АСС розповіли, що, зокрема, з початку 2017 року в Центрі запрацює басейн у новому бальнеологічному відділенні: «Він є дуже важливим, адже дозволить суттєво розширити програму реабілітації дітей та надавати нашим пацієнтам більш комплексну реабілітаційну допомогу… оскільки водні процедури є однією з найбільш ефективних методик реабілітації. В нових приміщеннях розмістимо й пансіонат, де діти зможуть перебувати цілодобово, та харчоблок, якого наразі в установі немає, - розповідає в.о. директора центру Антон Казанський.
Щороку в Центрі проходять реабілітацію в середньому 1500-1600 дітей. Розраховано, що тут можуть перебувати діти з неврологічною та ортопедичною патологіями, вродженими вадами розвитку, неважкими психічними порушеннями, а також діти, які за цими всіма напрямками мають статус інвалідів та ті, котрі внаслідок набутих захворювань чи травм потребують реабілітації.
Усіляка благородна справа, як виявилось, може звестись нанівець через корисливі мотиви. Сварка між чернівецькими атовцями через чергу на житло шокувала громадськість. Вони разом захищали країну , ділились ,як кажуть, останньою цигаркою ,та пересварились під кінець року . Одні пішли до громадських організацій та створили нову чергу учасників АТО, яким в ратуші видали компенсації за житло. 30-ро учасників АТО урочисто у ратуші отримали сертифікати для придбання житла
Інші учасники АТО, які перебували на іншій черзі намагались це оскаржувати, звертаючись за допомогою до правоохоронних структур.
Зрештою, після спільних зборів атовці таки дійшли згоди, попросили дерутатів скасувати своє рішення та складатимуть після Нового року нові списки черговиків згідно із попередньою державною чергою.
Тим часом в обласному управлінні соціального захисту вважають зрушенням прийняту обласною радою програму для учасників АТО. До учасників АТО прирівняли добровольців, фінансування програми – 25 мільйонів гривень. Нині в Чернівецькій області є понад 4 тисячі учасників бойових дій.
А от нарахування субсидій стало справжнім шоком для соціальних працівників. Роботи в них з впровадженням цієї пільги, роботи в соцпрацівників стало уп’ятеро більше. У 2016 через це черг в управліннях через брак працівників не поменшало.
Нагадаємо: Терор із субсидіями: величезні черги та брак працівників
І новина, якій непросто дати оцінку: цього року на соціальну сферу Чернівецької області із державного бюджету заплановано виділити понад 2 мільярди гривень. Якщо прирівняти до суми обласного бюджету – це рівно половина, і витрачаються ці кошти на виживання найменш незахищених буковинців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами