Державні лісогосподарські підприємства, підпорядковані Чернівецькому обласному управлінню лісомисливського господарства зупинили видачу лісорубних квитків на проведення будь-якого виду рубок на ділянках, які відповідають попередньому визначенню пралісу та квазіпралісу.
Про це журналістів ІА "А.С.С." повідомили у прес-службі Чернівецького ОУЛМГ.
У Чернівецькій області карпатські гірські праліси вчені зазначених установ та громадських організацій ідентифікували у лісфондах Сторожинецького, Берегометського, Путильского держлісгоспів, а також чомусь у Чернівецькому держлісгоспі, який не має жодного відношення до гірських лісів.
Нагадаємо, раніше Державне агентство лісових ресурсів України звернулося з листом до Закарпатського, Івано-Франківського та Чернівецького обласних управлінь лісового та мисливського господарств з проханням тимчасово призупинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках, які відповідають визначенню пралісів та квазіпралісів.
Про це повідомляло УНН із посиланням на повідомлення прес-служби Держлісагентства.
“Ми тимчасово, до вирішення питання статусу кожної із ділянок, призупинили видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках відповідно до цього переліку. Зокрема, це стосується Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей”, — цитує прес-служба слова заступника голови Держлісагентства Володимира Бондара.
Він нагадав, що наприкінці серпня минулого року Президент підписав закон щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат. Відповідно до цього закону, пояснив він, визначаються поняття “праліси”, “квазіпраліси” та встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони. Також передбачено розроблення Мінприроди відповідної методики визначення таких лісів.
За його словами, оскільки ще триває процес розроблення такої методики, Держлісагентство підтримало пропозиції, надані Всесвітнім фондом природи (WWF), і надіслало обласним управлінням відповідний перелік лісових ділянок, які відповідають за попередньою оцінкою визначенню пралісів та квазіпралісів.
В.Бондар також зазначив, що лист Держлісагентства обласним управлінням має рекомендаційний характер. Відтепер, уточнив він, якщо лісгосп плануватиме проведення лісогосподарських заходів на якійсь із ділянок, визначених у переліку, він має надати вагомі аргументи.
В іншому випадку, додав В. Бондар, дозвіл на проведення рубок наданий не буде.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами