Олександр Бродовінський – представник династії хотинських майстрів лозоплетіння. Його ім’я більш знайоме в «музичному» середовищі, адже він – музикант і композитор. Проте лозою захоплювався завжди, переймаючи це мистецтво від своїх батьків. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на Хотинські Вісті.
«З лозою не важко працювати, але є своя специфіка, – ділиться майстер. – По-перше, її сортів є дуже багато, більше 300. І кожен має, так би мовити, свої можливості, структуру. Сам процес роботи мене захоплює, бо набагато цікавіший, ніж підготовка, він займає приблизно 2 тижні. А ось заготівля матеріалу потребує більше часу».
Отримуйте новини в Telegram
Цьогоріч відзначатимемо 400-річчя Хотинської битви, тож автор вирішив продовжити традицію лозоплетіння та показати щось цікаве гостям міста.
«Тому народилася ідея виплести писанку з орнаментом стін Хотинської фортеці. І зробити великий триптих із зображенням козаків, які озвучують бій громом литавр», - розповів Олександр Бродовінський.
Усі роботи цього майстра у третьому поколінні і ті, що залишилися від батьків, він зберігає у батьківській хаті, де одружилися його мама і тато, де зростав сам Олександр із сестрою. У батьківському будинку нині зберігається близько 100 експонатів з лози. Зокрема, давні кошики, яким немає аналогів. Також відтворена копія Хотинської фортеці і герб міста, виготовлені мамою майстра Раїсою Бродовінською.
Читайте також: До 400-річчя Хотинської битви проведуть пісенний конкурс
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами