Буковинські лікарні, які приймають пацієнтів хворих на COVID-19 та людей з підозрою на коронавірус, отримають додаткове фінансування від Національної служби здоров'я. Про це під час онлайн-пресконференції розповіла Оксана Мовчан, керівниця НСЗУ.
Вона зазначила, що для цього НСЗУ розробила додаткові пакети послуг, що дозволять профінансувати медичні заклади, які лікують хворих на COVID-19.
"Це три нові пакети для лікування, діагностики і транспортування хворих на коронавірус. Перший пакет передбачає фінансування екстреної допомоги. Другий пакет - це фінансування роботи мобільних бригад, які виїжджають додому і роблять тест. Для того, щоб підписати контракт з НСЗУ, мобільні бригади закладу мають здійснити не менше 150 виїздів на місяць. Третій пакет - це фінансування стаціонарних закладів, які надають послуги з лікування пацієнтів з коронавірусом. Ці заклади отримають аванс для закупівлі ліків та виплат медпрацівникам", - розповіла Оксана Мовчан.
Крім цього, НСЗУ розробила четвертий тимчасовий пакет послуг для лікарень, які не увійшли до переліку тих, що працюють з хворими на COVID-19, але приймали таких пацієнтів у квітні. При цьому Оксана Мовчан наголосила, що хворих на коронавірус мають приймати лише визначені для цього лікарні. Іншим медичним закладам це заборонено.
"Ми не хочемо щоб пацієнтів з COVID-19 везли у всі лікарні, наражаючи на небезпеку інших хворих та лікарів, які не готові до роботи з людьми, які мають коронавірусну інфекцію", - сказала Мовчан.
Вона також запевнила, що з 1 червня в Україні буде законтрактована необхідна кількість медичних закладів для лікування пацієнтів з коронавірусом.
Читайте наші новини в Instagram
Як повідомила під час пресконференції Мар'яна Возниця, директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ, Чернівецька область на даний момент отримала фінансування для всіх закладів, які підписали контракти з Національною службою здоров'я.
"Є лікарні, які працюють з COVID-19. З деякими медзакладами будуть укладені додаткові контракти на надання відповідних послуг з лікування пацієнтів з коронавірусом. Відповідно це передбачає додаткове фінансування", - додала Возниця.
Загалом, контракти з НСЗУ уклали 478 медичних закладів з восьми областей Західної України. Сума контрактів на рік понад 13 мільярдів гривень.
Читайте також: Медреформа: на Буковині 12 закладів надаватимуть медичну допомогу при пологах
По Україні контракти з НСЗУ станом на 1 квітня уклали 1619 спеціалізованих заклади охорони здоров’я, 65 приватних закладів та ФОПів. Майже тисяча з законтрактованих закладів отримала більше коштів, ніж за медичною субвенцією.
Нагадаємо, що у Чернівецькій області 47 медичних закладів уклали договори з Національною службою здоров`я України. З них 5 - щодо надання вторинної і третинної медичної допомоги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами