Представники малого та середнього бізнесу на Буковині можуть скористатися підтримкою служби зайнятості та отримати допомогу по частковому безробіттю. Таку допомогу можуть отримати роботодавці, які:
- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;
- сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.
Отримуйте новини в Telegram
"Цей вид грошової підтримки надається підприємствам за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З цих коштів роботодавець платить працівникові зарплату, при цьому не припиняючи з ним трудові відносини. Це допоможе мінімізувати втрати бізнесу через скорочення або призупинення діяльності та підтримати роботодавців в карантинний та пост карантинний період", - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
Щоб отримати таку компенсацію, необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску для подання документів. Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності.
- заяву в довільній формі. У ній необхідно зазначити належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;
- засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення, скорочення діяльності;
- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вказавши прізвище, ім'я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду (або серію та номер паспорт для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду)
- довідку про сплату ЄВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану ДПС.
Читайте також: У Чернівцях робоча група представить план виходу міста з карантину
Довідково. Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом. Розмір допомоги встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).
З детальною інформацією як отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину можна ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами