Разом із ведучими програми в ефірі говорили про волонтерство, чому пікапи – найкращий варіант для військових та чи бувають випадки, коли автівки не доїжджають на фронт, пише Медіа агентство АСС.
Володимир розповів, що він з командою передав військовим вже понад сотню автівок. Деякі перевозять самотужки, але від початку повномасштабної війни навчились налаштовувати роботу так, щоб співпрацювати з волонтерами з інших міст, зокрема Києва:
«Це дуже велика робота - знайти авто, підготувати його, а потім відправити хлопцям. Ми займаємось виключно машинами та всім, що з цим пов’язано, ремонтуємо двигуни, замінюємо шини, безпосередньо купуємо авто тощо. Кожна машина оглядається окремо. Ми замінюємо всі фільтра, масла, ремені, відтак віддаємо пікапи в ідеальному стані».
«Пікапи дуже практичні як автомобілі: туди вміщається й особовий склад, і речі, він підходить навіть для евакуації. На нього можна покласти кулемет і використовувати, такий собі бандеро-мобіль», - шуткує Володимир Чоботар
Медіа агентство АСС є в Instagram
Пікапи зазвичай ввозять з Румунії, проте часто приїжджають машини з Англії, тобто вони з правим кермом. Серед переваг таких авто – коли ворог намагається вдарити по водієві, водія там насправді немає. Часто хлопці скидають фото волонтерам, де видно наслідки таких спроб.
Фото зі фейсбук-сторінки Володимира Чоботаря
Володимир вважає, що контроль волонтерів повинен бути обов’язково, адже часто автомобілі не доїжджають на фронт, через що страждає репутація всіх волонтерів:
«На жаль, дуже багато історій, коли автомобілі не доїжджають до хлопців. Тому за цим потрібно слідкувати. Я зрадів одного разу, коли на блокпості, під час того, як ми переганяли авто, у нас сфотографували документи та занесли в базу. Тобто якби через місяць ми цією ж автівкою проїжджали блокпост, виникали б питання. Але таке нововведення кудись зникло».
Є й інший бік медалі – приїжджають автомобілі, які потрібно ремонтувати. Тоді можуть виникнути питання, чому авто тут, а не на фронті. А машини можуть й тижнями бути на ремонті, адже деколи потрібно чекати запчастини або інші ресурси.
З фондом «Ґлорі ЮЕЙ» співпрацює Сергій Стерненко. Завдяки цьому деякі збори вдається закривати дуже швидко.
Отримуйте новини в Telegram
Проте збирати кошти вдається і самостійно. «Для цього потрібно вміти залучати аудиторію цікавими фото та відео, звітами, історіями. Не соромимось і писати особисто та просити допомоги у тих, хто може це зробити. Найбільшим разовим донатом була сума в 10000 гривень, проте й 10 гривень – дуже цінні», - зізнається волонтер.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами