У Чернівецькій обласній державній адміністрації почали готувати документи, щоб внести традицію буковинського маланкування до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Про це пише ІА АСС із посиланням на пресслужбу Чернівецької ОДА.
«Новорічну традицію буковинського маланкування пропонують внести до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Аби це стало можливим, розпочали підготовку відповідних документів», - йдеться у повідомленні.
Новини ІА АСС є у Viber
В обласній адміністрації зазначають, що наразі маланка входить до Регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Далі вона має потрапити до аналогічного національного реєстру. І лише потім документи подадуть до ЮНЕСКО.
«Під поняттям «Новорічна традиція буковинського маланкування» мають на увазі декілька типів цього звичаю, які побутують у Чернівецькій області. Їх об’єднує спільна ідея – прийти у новоліття, позбувшись усього злого. Однак у різних частинах області дійство має відмінне втілення. Це, зокрема, Вашківська переберія, Красноїльська маланка із ведмедями, театралізована Суховерхівська маланка, драматична Горбівська маланка, хореографічна маланка у Костичанах, Бесарабська маланка зі дзвонами у Кельменецькому районі», - додали в Чернівецькій ОДА.
Читайте також: Усі в масках: у Красноїльську триває Маланка (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Загалом до списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні внесено традицію Петриківського розпису, козацькі пісні Дніпропетровщини та косівську мальовану кераміку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами