Нардеп з Буковини Максим Бурбак опублікував на сайті міськради петицію про те, щоб забрати з балансу “Чернівцігаз” нитку газогону. У товаристві ж кажуть, таке рішення не принесе чернівчанам нічого, окрім проблем. Детальніше — далі.
Петиція Бурбака про скасування рішення міськради, прийнятого у 2011-му році, про передачу ПАТ "Чернівцігаз" безоплатно на баланс від територіальної громади міста Чернівців другої нитки газогону, за добу набрала більше 100 голосів. Депутат стверджує: віддати газогін, який обійшовся громаді у 23 мільйони гривень безоплатно — рішення ганебне. Про це він висловився на своїй сторінці у Facebook.
У ПАТ "Чернівцігаз" журналістам ІА "А.С.С." розповіли, якщо таке рішення приймуть — товариство його виконає. Але застерігають, без газогону чимало чернівчан та жителів Новоселицького району залишаться без газу. А якщо газогін не працюватиме й у зимовий опалювальний період — у Чернівцях буде НС.
"У зимовий період ситуація небезпечна. Збільшиться кількість аварійних ситуацій по місту. Бо за допомогою цього газогону робиться кільцювання, що забезпечує постійний тиск газу: завдяки йому відсутні скачки газу, загрози того, що газові прилади можуть вийти з ладу. Для цього він і будувався. В літню пору втримаємо, але в зимовий це буде нереально. Це буде НС", — розповідають у ПАТ "Чернівцігаз".
За словами газовиків, вказаний газогін обов'язково потрібно обслуговувати у зимовий період: виконувати низку технічних робіт, аби він працював; регулювати газове обладнання; вирішувати аварійні ситуації. Для цього треба мати ліцензії, матеріально-технічну базу і спеціалістів.
"У міськради буде вихід: або створити нове підприємство у Чернівцях, або укласти, знову ж таки, договір на обслуговування з ПАТ "Чернівцігаз". А щоб обслуговувати газогін із чернівчан все одно будуть стягувати плату, це той же встановлений тариф. Тобто, окрім проблем для споживачів газу це нічого не принесе", — продовжують у "Чернівцігазі".
Зараз товариство готує відкритого листа у відповідь на петицію. Газовики додають, кількість аварійних ситуацій свого часу і змусила будувати газогін. Мовляв, це була життєва необхідність для Чернівців. А сьогодні користувачів більше, а тому і більший ризик.
"За останні роки на суттєвий відсоток зросла кількість споживачів газу. А щодо заяв про те, що потрібно повернути газогін у власність громади — він і так у власності територіальної громади. У нас він на балансі, ми його обслуговуємо", — кажуть у ПАТ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами