Багатофункціональні буржуйки, завдяки яким не лишень їжу можна зготувати, а ще й телефон і рацію зарядити і навіть телевізор подивитись розробили на Буковині для АТО. Волонтери готові виготовляти їх безкоштовно, та кажуть, бракує газових балонів, з яких виготовляють такі пічки. В осінню пору потреба в них для бійців на сході в рази зростає, тож волонтери закликають усіх небайдужих допомогти.
Величезне бажання та трохи інформації з Інтернету і волонтерам Кіцманщини вдалося перетворити звичайний газовий балон у буржуйку. Завдяки такій польовій кухні їжу можна приготувати, речі висушити, обігрітися, вона економна і, відносно, недорога. Наскільки ефективно працює така пічка – вже перевірили атовці, вони минулого року отримали кілька сотень таких буржуйок.
Алла Мустеца, волонтер ВО «Буковина – українському війську: «Коли ми їздили на Схід з волонтерами на передову до наших хлопців ми спілкувались разом з ними і хлопці розповідали, наскільки важливі для них такі прилади».
Холодна пора наближається і волонтери вже готують для українських захисників нову партію пічок. буржуйки удосконалили, вони вміють теплову енергію в електричну переробляти. Відтак завдяки польовій пічці атовці навіть телефон і рацію зарядити зможуть.
Іван Гончарук, волонтер ВО «Буковина – українському війську: «Від акумулятора, який ми зарадили міні – пічкою ми вже заряджаємо телефон».
Для їх виготовлення бракує фінансів для закупівлі газових балонів.
Алла Мустеца, волонтер ВО «Буковина – українському війську: «Хто може, хто знає, можливо, в когось удома в когось завалявся, будь ласка, проносіть їх. Ми можемо також під’їхати забрати, якщо людина не має змоги привезти, звертайтесь».
Зіштовхнулись волонтери із ще однією проблемою, китайські прилади, з яких переважно і створювали багатофункціональні пічки, не витримують високих температур. Змінити це взялися фахівці єдиного в світі Інституту термоелектрики, що в Чернівцях. Вони розробили термоелектричний генератор, який не перегріваються.
Павло Микитюк, головний інженер ІТЕ НАН та МОН України: «Переваги такого джерела живлення, що він абсолютно безшумний, він не має рухомих частин, є високонадійний, скритний, не виділяє ніяких небезпечних речовин, таким чином, практично універсальне джерело живлення».
Дмитро Сухарик, волонтер ВО «Буковина – українському війську: «Харків, наприклад, робить танки, Львів ще щось, от дуже хотілось би щоб Чернівецька область теж приймала активну участь».
Аби реалізувати заплановане, науковці подали свої пропозиції у Міністерство освіти і науки. Якщо її підтримають, такі пічки - буржуйки вдасться виготовляти за державний кошт для всіх українських захисників.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами