Зруйнувати міфи про українську мову, переосмислити унікальність та самобутність української мови та визначити мову як невід'ємний ген нації, без якого жодний народ існувати не може - завдання документального фільму "Соловей співає".
Як розповіла на прес-конференції авторка фільму Леся Воронюк, мова є одним з критеріїв існування незалежної держави. Зараз знову постало питання збереження нашої мови і збереження нашої нації. Тому й виникла ідея створити такий продукт, який можна буде представити багатьом людям по всій Україні й не лише.
"Цільовою аудиторією ми обрали людей, які живуть в Україні і спілкуються російською мовою. Ці люди живуть в інформаційних бульбашках, які роками створювала проросійська пропаганда", - зазначила Леся Воронюк.
Читайте також: Творці фільму Соловей співає закликають приводити на прем'єру російськомовних друзів
За словами авторки, намагалися побудувати фільм так, аби він був цікавий широкій аудиторії, незважаючи на те, що це документальний і навіть науковий фільм.
"Цікаво було досліджувати Білорусію й Ізраїль. Ситуація тут схожа до української. Зокрема, в Білорусії застосовуються такі ж пропагандистські методи, як і в Україні", - сказала Леся Воронюк.
Найперше, існує потреба в руйнуванні міфів, які направлені на дискредитацію та навіть знищення української мови, каже авторка фільму. Це те, що українська мова є мовою села, що "яка різниця, якою мовою розмовляти", що цією мовою лише в Західній Україні говорять. Ці та інші міфи показані в фільмі.
Вам буде цікаво: Русифікація - це наче газова камера. У Чернівцях презентували тизер нового фільму
Частина фільму присвячена Буковині й питанню румунізації та русифікації.
Зйомки проводили в різних країнах світу, зокрема, в Білорусії та Ізраїлі. Знімали стрічку 3 роки.
У Чернівцях презентують документальний фільм про українську мову 9 листопада в кінопалаці "Чернівці".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами