Як культура може служити своїй країні у найважливіший момент історії – саме про це говорив Святослав Вакарчук на зустрічі з чернівчанами, пише Медіа агентство АСС. Модерував дискусію письменник Андрій Любка. Розмова тривала понад годину і проходила в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Охочих послухати митця зібралось півтори сотні.
«Коли є екзистенційні виклики перед тобою, то небезпечно розпорошуватись на некритичні речі. Ми зараз як ніколи маємо бути об’єднані емпатією, відчуттям спільності. На війні важливо бути дорослим, не дозволяти собі впадати в інфантильність і не включати дитину в собі. Адже це відповідальність за себе та за інших, вміння у складний час дивитись у правильному напрямку, знати межі й могти за них вийти. Парадоксально, що і дитину в собі як митець ти мусиш берегти. Інакше перетвориш творчість на ремесло, а то вже зовсім інший градус самовираження», - розповів Святослав Вакарчук.
Отримуйте новини в Telegram
Для промоції України у світі слід формувати єдину політичну націю, де зберігають багатство етнічної й культурної різноманітності та співпрацюють з сусідами в Центральній Європі. Саме з такою місією і їздить Вакарчук з командою Україною та за кордоном. Зокрема, в середині держави співак дав 240 акустичних концертів як на фронті, так і в тилових регіонах.
«Для виконавця важливі мікрофон, інструмент і люди. Нема значення, чи це 10 людей у бліндажі, чи це Зеніт-Арена у Парижі на 8 тисяч осіб, чи чернівецький драмтеатр. Лише формати різні. Інколи я давав і по 5 концертів у день такого акустичного стилю. У таких виступах я відчуваю власну гармонію. Мої поїздки важливі для слухачів, дають ефект, надихають. Це дає мені сенс існування, я відчуваю свою користь від цього», - додав співак.
Також говорили про запити від суспільства на український продукт як музики, так і літератури. На третій рік повномасштабного вторгнення головна мета всіх творчих людей - берегти єдність заради спільної мети, «не втомлюватися», розвивати громадянське лідерство і волонтерство.
Довідково
Подія відбувається у рамках проєкту «Посилення міжетнічного діалогу для забезпечення стійкості та верховенства права в Україні, як основи для повоєнної відбудови країни та зміцнення добросусідства у Центральній Європі заради європейської і євроатлантичної інтеграції України», який реалізовує Інститут центральноєвропейської стратегії за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами