До сервісних центрів МВС почали масово звертатися чоловіки за послугою перереєстрації свого транспорту, пише Медіа агентство АСС.
«Попит на реєстраційні дії збільшився в рази. Однак сервісні центри МВС на Буковині роблять все можливе, щоб якісно та оперативно надати необхідні послуги громадянам», – коментує начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернівецькій області Василь Душинський.
Наші новини є у Facebook
З початку 2023 року по квітень 2023 року включно сервісними центрами МВС в Чернівецькій області здійснено приблизно 15 500 реєстраційних операцій з транспортними засобами. У той час як за аналогічний період 2024 року таких послуг надано вже понад 18 500.
Якщо говорити в розрізі місяців, то за березень 2024 року сервісними центрами МВС в Чернівецькій області здійснено понад 4 тисячі реєстраційних операцій з транспортними засобами. А за квітень 2024 року вже надано понад 5 тисяч таких послуг.
Василь Душинський розповідає, що наразі сервісними центрами МВС в Чернівецькій області за день в середньому надається 235 послуг з реєстраційних дій з транспортними засобами.
Додамо, що надання послуг у сервісних центрах МВС здійснюється тільки відповідно до талонів черги. Записатись в Е-чергу можна онлайн на сайті або отримати талон в терміналі безпосередньо в сервісному центрі МВС.
Отримуйте новини в Telegram
Рекомендують реєструватися онлайн – це набагато зручніше, економить час та зусилля. Талони онлайн можна отримати на два тижні вперед, в терміналі - на три дні вперед. Талон черги в терміналі можна отримати тільки в ті дні, коли працює сервісний центр МВС (з вівторка по суботу). А онлайн в будь-який день та в будь-якому місці, маючи доступ до інтернету.
Насамперед при реєстрації в Е-чергу онлайн потрібно звертати увагу на карту, розміщену на офіційному сайті. Ця карта показує розміщення сервісних центрів МВС по Чернівецькій області і наявність талонів. Також можна звертатися до Великокучурівського і Сокирянського ЦНАПу. Вони теж надають такі послуги.
Вилучати авто на потреби Збройних Сил можуть у тих українців, які мають більше одного транспортного засобу. Перед цим мають провести оцінку ринкової вартості автомобіля, і забиратимуть той, який більше підходить для оборонних потреб.
Тобто, якщо у людини є лише один автомобіль, його не будуть вилучати.
Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснював, що в новому законі конкретизували, що транспорт не вилучатимуть, якщо він «є єдиним джерелом забезпечення існування людини».
«Якщо є більш ніж один транспортний засіб, якщо вони можуть потенційно бути пристосовані до виконання завдань сектору безпеки і оборони, то вони можуть бути вилучені. Але йдеться винятково про специфічні транспортні засоби, тобто легковий автомобіль звичайний точно не потрібен для Збройних сил.
Йдеться про вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, про спеціальну техніку, що може працювати в умовах бездоріжжя. Тому я думаю, що 90% громадян точно не варто перейматися про ці норми, які ми уточнили», – наголошував в одному з інтерв’ю Веніславський.
Він також пояснив детальніше, як має працювати алгоритм перед вилученням авто:
Збройні сили формують, які їм потрібні транспортні засоби, потім у межах цих потреб у конкретних адміністративно-територіальних одиницях в областях формуються мобілізаційні замовлення і вони ставляться на облік у ТЦК і можуть бути вилучені.
«Але це не означає, що вони обов’язково будуть вилучені. Легкових транспортних засобів точно в таких потребах немає», – каже народний депутат.
Інформацію про наявні транспортні засоби у громадян ТЦК отримає від органів, що ведуть їхній облік (МВС, Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства).
Ухвалений закон також передбачає положення щодо покарання тих, хто ухиляється від мобілізації. Однак норми про вилучення авто в ухилянтів немає.
Їх обмежуватимуть у праві користування власним транспортним засобом. Виняток – якщо водійство є джерелом доходу для людини, якщо людина має інвалідність I чи II групи, чи має дитину з такою інвалідністю
Транспортний засіб заборонено відправляти в інший регіон або за межі України. Тобто, якщо авто, до прикладу, вилучили у Київській області, його не можна відправляти у Дніпропетровську область – і навпаки.
Також заборонено передавати права власності на транспортний засіб, здавати його в довгострокову оренду чи використовувати як заставу.
Повернути транспортний засіб власнику мають протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Порядок компенсації збитків, заподіяних транспортним засобам, має визначити Кабінет Міністрів.
Матеріал підготувала Аріна Культасова, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами