Україна завжди озиралася то на Схід, то на Захід, соціологи стверджують, щоб Україна була незалежною, держава повинна бути сильною, перш за все економічно. А ми не є такими.
За даними соцопитування, в Україні лише 38% людей вважають державу по-справжньому незалежною. Експерти пояснюють, якщо оцінити всі соціальні дослідження, лише один раз більшість визнала, що Україна є незалежною. Це було після Помаранчевої революції у 2005-му році. Весь інший час люди сумніваються, що Україна є справді незалежною.
В цьому, запевняють соціологи, є певний сенс. Директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна стверджує: «Весь час Україна озиралася то на Схід, то на Захід (Україна була залежною, як від Росії з її енергоносіями, так і від Заходу з їх кредитами), принаймні до часу Революції Гідності, коли різко помінялися її зовнішньополітичні орієнтації. Зараз ситуація змінилася, але лише в одному напрямку – Україна дійсно стала незалежною від Росії, в силу багатьох цілком зрозумілих причин. До речі, вона позбулася енергетичної залежності, про це мало пишуть, але це сталося. Україна цілком може не купувати газ в Росії, а через західні країни».
Проте, зазначає експерт, тепер Україна значною мірою залежить від західної допомоги та кредитів.
Мають сумніви в тому, що Україна повністю незалежна і чернівчани. більшість опитаних нами людей на вулицях міста кажуть, що за свою незалежність нам ще треба боротися.
Читати ще: Як святкувати День Незалежності? Чернівчани розповіли про свої плани
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами