Люди нарікають на обрізані зелені крони дерев та купи гілля. Також звертають увагу на те, що літо - не найкраща пора для цієї роботи.
Журналісти Медіа агентства АСС поспілкувались щодо цього з представниками Чернівціобленерго. Енергетики своєю чергою наголошують, що головне їхнє завдання – дати людям світло:
«Роботи з розчищення повітряних електроліній від надмірних насаджень є однією із найважливіших планових превентивних заходів, щоб запобігти аварійним відключенням під час ускладнення погодних умов».
На території чернівецької громади енергетики самостійно виконують розчищення ліній, які належать Обленерго, від надмірних насаджень і так само самі прибирають обрізане гілля.
Наші новини є у Facebook
Контакт гілок з проводами під напругою можуть призвести до короткого замкнення, а під час буревію – обірвати провід. У спеку зростає вірогідність виникнення пожежі, у дощову погоду, з сильними поривами вітру, від дії струму можуть постраждати люди чи тварини, які опиняться під деревами поблизу охоронної зони повітряних ліній.
У 80% аварійних відключень під час негоди трапляються саме через необрізані дерева та недотримання власниками зелених насаджень безпечної відстані до ліній електропередачі, зауважують у пресцентрі Чернівціобленерго:
«Тому наші працівники здійснюють чистку трас електроліній згідно з узгодженим планом на всій території області упродовж року. При чому, за таким принципом виконують ці роботи усі енергетики країни, усі обленерго в усіх регіонах
Як би нам цього не хотілося, та розчищення повітряних електроліній від насаджень виконують постійно, незалежно від сезону. Наше завдання – забезпечити нормальну роботу ліній електропередачі (ЛЕП) і подати споживачам напругу. Тому серед завдань у комплексі робіт з технічного обслуговування мереж, розчищення ЛЕП від надмірної порослі – одне із найбільш вагомих.
Ще звертаємо увагу, що такі роботи неможливо виконати під напругою, тому на час обрізки дерев та насаджень в межах охоронних зон повітряних ліній планується тимчасова перерва в електропостачанні абонентів, про що за 5 днів до відключення попереджаємо своїх споживачів.»
У Чернівціобленерго наголошують, що згідно з чинним законодавством, організовувати та здійснювати роботи з належного утримання дерев, які ростуть в охоронних зонах повітряних ЛЕП, повинні їхні власники. Тому власників зелених насаджень закликають завчасно планувати обрізку дерев.
- на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – за насадження відповідають балансоутримувачі цих об’єктів;
- на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, підприємства та організації;
- на будівельних майданчиках – забудовники чи власники цих територій;
- на безгосподарних територіях – органи місцевого самоврядування;
- на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.
Насаджувати рослини в межах охоронних зон ЛЕП суворо заборонено.
За пів 2024 року працівники Обленерго виконали величезний пласт робіт з розчищення охоронних зон повітряних ліній усіх класів напруг – загалом 1012,2 кілометра.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами