Конференція про перспективи розвитку Дунайського регіону за підтримки ЄС проходила 15-16 грудня у Дипломатичній академії при МЗС України в Києві
Стратегія ЄС для країн, що не входять до Європейського союзу і такі конференції зокрема, розвивають регіони, зазначив учасник заходу з Чернівців, заступник директора Інституту демократизації та розвитку, Дмитро Сав'юк : "Варто відзначити, що реалізація пріоритетів ЄСДР є надзвичайно актуальною для Чернівецької області, як складової частини Дунайського регіону. І приємно, що на цей міжнародний захід прибула значна делегація фахівців з нашої області, які також були серед основних доповідачів, наприклад, Зиновій Бройде. Переконаний, що захід є надзвичайно корисним і подібні ініціативи будуть сприяти відродженню регіонів нашої держави у рівному співвідношенні з європейськими партнерами. Окрема подяка команді УІМП та його керівнику, Ростиславу Томенчуку за організацію конференції", сказав Дмитро Сав`юк.
Читати ще: Найуразливіші – діти. Захворюваність на грип та ГРВІ – зростає
Затверджена Радою ЄС в 2011 році, Європейська стратегія Дунайського регіону (ЄСДР), котрий займає 1/5 території ЄС і охоплює 14 країн, має безліч можливостей для України.
Ключовими завданнями ЄСДР є зміцнення міжнародних зв’язків, залучення політичної уваги до необхідності розвитку Дунаю, як регіону з потужним потенціалом.
Серед пріоритетних напрямків розвитку регіону: транспорт, енергетика, культура, туризм, якість води, екологічні ризики, біорозмаїття, сучасні технології, розвиток бізнесу, людський потенціал, безпека . В цих напрямках працює чимало програм для розвитку, в котрих можуть брати участь і 4 області України: Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська.
Україна може брати повноцінну участь не будучи членом ЄС, використовувати доступні інституційні і фінансові можливості. Участь в ЄСДР дасть можливість залучити новий досвід управління територіями, синхронізувати національні, регіональні і місцеві пріоритети.
Як зазначив модератор заходу, керівник Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук, «Ми довго та ретельно готували цю конференцію, намагаючись звести всіх дотичних і ключових персон по тематиці Європейської стратегії Дунайського регіону разом…ми звели разом представників українських профільних міністерств, котрі мають курувати відповідні напрямки ЄСДР, європейських колег-національних координаторів ЄСДР в їх країнах та представників громадськості та виконавчих органів влади з чотирьох областей-учасниць ЄСДР. Сподіваюся, ця платформа спрацювала, адже європейські колеги поділилися своїм досвідом, а українські учасники надихнулися успішними історіями та дізналися дієві інструменти роботи ЄСДР».
Серед пріоритетних питань на конференції - пріоритети і можливості країн, не членів ЄС, в рамках ЄСДР, порядок денний ЕСДР на 2017 рік, фінансові інструменти для ЄСДР. Зокрема, дуже важливим моментом було зібрання національних координаторів з питань ЄСДР трьох сусідніх країн: Словаччини, Румунії та Молдови, котрі розповіли про свій досвід роботи і надали цінні поради щодо роботи для національного координатора від України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами