Різдво та Новий рік – улюблені свята у родині Олени Бесединської. Ялинку сім`я завжди прикрашає напередодні Святого Миколая. Це – особливий ритуал, у якому поєднані прикраси, традиції та спогади не одного покоління їхньої родини.
«Таку традицію започаткувала ще моя бабуся у 40-х роках минулого століття. Дідусь був військовим, вони багато переїжджали, тому частина наших новорічних прикрас бачила ялинки не одного міста і навіть країни до того, як опинилася в Чернівцях, - розповідає ІА АСС Олена Бесединська. - Серед найстаровинніших іграшок нашої колекції - годинник, на якому завжди за 5 хвилин 12-та, китиця винограду, Дід Мороз, золоті горішки, полуниця. Є одна іграшка - ведмідь з гармошкою, напевно, ще з бабусиного дитинства – 30-х років. Прикраса дуже гарна, але настільки тендітна, що ми боїмося вішати її на ялинку. Це - своєрідний оберіг».
Жінка зізнається: для неї новорічні іграшки – дуже особиста річ. Вони мають власну енергетику, історію, пам`ять.
«Ніколи не змогла би прикрасити свою ялинку іграшками, які колись були частиною чужого життя», - зізнається Олена.
Уже пізніше до колекції новорічних прикрас Бесединських потрапили колосок та огірок.
«Горіхи, огірки, колоски, апельсини, виноград символізують достаток. Німці кажуть: прикраса огірок обов`язково має бути на ялинці – це символ щастя в прийдешньому Новому році», - продовжує Олена Бесединська.
Ще одна раритетна родзинка колекції - набір іграшок «Лікар Айболить». Його подарували мамі Олени, коли вона була зовсім маленькою.
Читайте ще: Працювали до пізньої ночі, - головну ялинку Чернівців прикрашали лише два дні
Також серед прикрас - багато іграшок 50-60 х років виробництва НДР.
«Зараз кожного року ми поповнюємо колекцію іграшками українського виробника - тернопільської фабрики ялинкових прикрас. На жаль, вони не так широко представлені в Україні, адже переважно працюють на експорт (Західна Європа, США, ОАЕ). У Чернівцях їх взагалі можна придбати лише в одному магазині, - каже Олена Бесединська. - Кожна іграшка - справжній витвір мистецтва. Для мене дуже цінним є ще й те, що це - герої казок мого дитинства. Наприклад, цього року у мене на ялинці з’явилися Пан Коцький і Сестричка Лисичка, кілька років тому - Лускунчик. Наступного року хочу придбати героїв «Аліси в країні див».
Також Олена обов`язково прикрашає ялинку вогниками. Але не різнокольоровими, а тільки теплого жовтого відтінку.
Олена Бесединська переконана: колекціонувати ялинкові прикраси, зберігати іграшки від прабабусь, прадідів, складати їх на горищі – дуже гарна традиція.
«Кожного разу, дістаючи колекцію, радіємо, згадуємо історію кожної. Це наче обереги родини, - каже жінка. – Раджу всім започаткувати таку традицію: якщо ви на ялинку вішаєте якусь іграшку і Новий рік стає успішним, обов’язково збережіть її до наступного року і прикрасьте нею ялинку знову. Адже ця іграшка запам’ятала ваш гарний настрій. Прикраса посріблена з середини і, таким чином, схожа на дзеркало. Тому, як дзеркала мають пам’ять, так само новорічні іграшки запам’ятовують як позитивні, так і негативні емоції. Нехай у прийдешньому році буде більше яскравих кольорів та позитиву!».
Автор: Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Фото: Олени БЕСЕДИНСЬКОЇ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами