Ідея створення спільноти, де люди задарма зможуть обмінюватись непотрібними речами, з'явилась у Наталії Жукової ще минулого року, у січні.
"Створила спільноту 16 січня 2019 року. Я прийшла до ідеї створення "REюZ Чернівці", коли зрозуміла, як багато у мене вдома речей, якими ні я, ні моя родина не користуємось. Тож я вирішила звільнити простір, але не хотіла просто викидати речі, знаючи, що навряд чи їх хтось забере біля смітника, тож вони будуть просто лежати серед сміття та ще й приносити шкоду довкіллю. Перше, з чого я почала - м'які іграшки. У мене їх було дві величезні коробки. Деякі завдяки публікації у Facebook вдалося роздати друзям, а решту я не знала, куди діти. Хотілось, щоб ці іграшки так само комусь приносили радість, як і мені колись", - пригадує дівчина.
У соцмережі Facebook Наталія випадково натрапила на українську групу – «Реюз.Пропозиції та пошук». Тоді Наталя зробила публікацію у цій спільноті і нею зацікавились три людини. Декілька іграшок поїхало у Харківську область, а два ящики відправила в Одеську область, у багатодітну сім’ю.
«Яка я була рада! Якийсь період я була на зв'язку з цією родиною і надсилала потрібні речі їм, ще друзі тоді підключились. Далі я робила пости про різні дрібні речі, у тій групі люди були зацікавлені, але багато хто не хотів витрачати гроші на пересилку, якщо це якісь дрібнички (диски, прикраси, коробочки). І от в минулому році я вирішила, що прикольно буде, якщо у нас в місті буде така спільнота, де люди легко зможуть віддавати і шукати речі, які їм потрібно. Це платформа, де людина може зробити публікацію про те, що хоче віддати чи знайти абсолютно безкоштовно, платформа, де немає реклами, що не менш важливо. Крім того, вже з часом зрозуміли, що можна ще якісь публікації про екологічні теми робити».
Коли дівчина лише створила спільноту, користувачі не надто активно робили публікації. Наталія пов'язує це з тим, що було ще не зовсім зрозуміло, як це працює та й кількість учасників групи була незначна.
«У цьому році у нас було дві живі зустрічі, такі собі фрі-маркети, де люди могли принести речі, якими не користуються. Інші їх забирали, ми знайомилися, спілкувалися, їли смаколики. На другій зустрічі були ще й майстер-класи. На першій зустрічі було близько 30 людей, на другій вже – більше 60. Зараз до спільноти долучилось понад 1000 чернівчан».
Читайте ще: «Буковинська мрія 2020» шукає доброчинців для втілення дитячих мрій
Учасники REюZу долучились до Всеукраїнської акції «Зігрій людину», у межах якої розвісили теплі речі на паркані Кафедрального Собору, з боку Головної і їх могли забрати люди, яким вони потрібні.
А в розділі "Оголошення" у групі можна почитати про те, як працює спільнота і як проходили події.
«Якщо коротко, то це спільнота для людей, які хочуть подарувати речі у потрібні руки або шукають якусь річ. Це спільнота, де люди не лише обмінюються речами, а й знаходять однодумців, друзів. Крім того, у такий спосіб ми дбаємо про екологію, зменшуючи кількість відходів на смітниках і попит на купівлю потенційного "сміття". Це спільнота, де люди вчаться бути свідомими споживачами».
Авторка: Тіна Травнева, для ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами