Також зриває з власного підвіконня базилік, розмарин та лавровий лист.
Оселя чернівчанки Наталі Ришкуляк - справжня оранжерея екзотичних рослин. Жінка увесь рік п`є чай з лимоном, який зриває просто з домашнього дерева. Двічі на рік смакує власновирощеними мандаринами. Незабаром чекає, що почне плодоносити інжир та авокадо.
Одну кімнату в своїй квартирі Наталя перетворила на зелену оазу. Тут підримується постійна вологість повітря у межах 72 градусів, у спеку працює зволожувач повітря, а взимку – досить прохолодно, аби рослини могли відпочити і набратися сил.
Врожай лимонів Наталя Ришкуляк збирає увесь рік. Каже, його плоди на смак зовсім відрізняються від тих, що продають у магазинах.
- Люди звикли обирати лимон за жовтизною кольору. Який жовтіший – той соковитий і смачний. Але мало хто знає, що жовті лимони насправді можуть бути минулорічного або навіть позаминулорічного врожаю, - розповідає жінка. - Річ у тім, що ці фрукти дуже довго тримаються на дереві. Проте з часом усі вітаміни з плодів дерево всмоктує в себе. Тож пізно зрізаний лимон насправді майже не містить вітамінів. Я завжди зриваю плоди салатового кольору. Вони найбільш стиглі і корисні.
Ще вередливіший за лимон – італійський мандарин. Взимку йому необхідний спокій та прохолода. Проте надто мало світла призводить до того, що він скидає листя і може загинути.
- Щороку ми збираємо з нашого деревця приблизно один кілограм мандаринів, - продовжує Наталя Ришкуляк. – Ці мандарини дрібненькі, сам плід у них – кислий, а шкірочка – тонесенька і дуже солодка. Тож ми їмо їх, не знімаючи шкірки.
Нещодавно жінка з кісточок почала вирощувати авокадо та гранат. Через два-три роки чекає плодів. Каже, гранат дуже гарно квітне.
Окрім цитрусових, жінка вирощує прянощі – лавровий лист, розмарин та базилік. З останнього постійно робить смачні салати та пасти.
- Розмарин мені обривати шкода – він дуже гарний і неймовірно приємно пахне, - розповідає. – Тому я збираю сухі опалі листочки. Іноді, якщо відламую верхівку і вона не пускає корінці, теж засушую. Розмарин - чудова приправа для м`яса.
Влітку жінка п`є чай із жасмину, який теж вирощує в горщику на вікні.
- За своїми квітами я доглядаю, як за дітьми, - зізнається Наталя Ришкуляк. – Думаю, вони це відчувають і тому так щедро винагороджують мене плодами, квітами, ароматами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами