"Веломаршрути - це напрямки, на яких можна їхати велосипедами. Не обов'язково вони навіть мають мати знаки відповідні, головне розуміння людей, що тут можна їхати велосипедами. Одразу скажу, що ми спеціально назвали 15 км веломаршрутів, а не велодоріжок. Адже розуміємо, що для того, щоб облаштувати саме велодоріжки треба не 33 тисячі Євро, а 333 тисячі євро" - пояснила Тетяна Лебухорська.
Нагадаємо, Чернівецька міська рада в рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля» зобов’язалась організувати у місті до 15 км веломаршрутів. Бюджет проекту складає 33 450 євро, це десь близько 1 млн. грн.
Основна мета проекту не збудувати велодоріжки, а змінити стан атмосферного повітря через зміну поведінки людей. Тобто, чим більше людей їздить на велосипедах, тим чистіше матимемо повітря, додає Тетяна Лебухорська.
Вдалося за ці кошти і замінити дорожнє покриття на двох ділянках. Замінили покриття на ділянці по вулиці Головній біля вулиці Щербанюка, там не було взагалі твердого покриття, біля Льодового майданчика. Друга ділянка - це вулиця Руська, там теж є ділянка, яка мала гравійне покриття, а тепер - асфальтоване.
Проте, наголошують ініціатори цього проекту, вони розуміють, що нові велодоріжки не є ідеальними, є ще багато роботи. Вони мають виховати культуру і взаємоповагу між учасниками руху, допоможуть звикнути водіям автомобілів та пішоходам, що є ще один учасник руху - велосипедист.
За спостереженнями журналістів Інформаційного агентства АСС, поки що до розуміння чернівчанам ще далеко. Пішоходи, не зважаючи на розмітку та знаки, йдуть велодоріжками. Водії паркують на них свої авта. Навіть міська влада дозволяє на смугах для велосипедистів облаштовувати ярмарки.
Читати ще: Перші в історії державні стандарти з велоінфраструктури розробили в Україні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами