"Ми хочемо донести до влади, що людину не можна вбивати" - заначив журналіст Олег Тудан.
Небайдужі чернівчани відгукнулися на заклик ініціативної групи друзів Каті Гандзюк провести подібні акції у всіх містах і містечках України і запитати Генеральну прокуратуру та Службу безпеки, що відбувається у справі Каті і чому вже дев’ять місяців суспільство не може почути від них чіткої відповіді.
Також учасники адресують це питання новообраному президенту Володимиру Зеленському, оскільки відтепер саме він гарантуватиме права і свободи громадян України. Президент, на думку організаторів, повинен пам’ятати, що з 2017 року в різних регіонах України було здійснено понад 50 замовних нападів на активістів, в яких не покарано жодного замовника. Члени спеціально створеної для розслідування цих нападів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради публічно стверджували, що шоковані тим, що дізналися про ситуацію з правами активістів в регіонах. Проте добитися ефективного слідства у справах нападів на активістів так і не вдалося.
Нагадаємо, 31 липня 2018 року на херсонську активістку Катерину Гандзюк напали - на неї вилили літр сірчаної кислоти. Після трьох місяців страждань і боротьби за життя 4 листопада Катя померла. Друзі Каті створили ініціативу “Хто замовив Катю Гандзюк”, в рамках якої разом з провідними українськими журналістами провели розслідування і висловили свою версію щодо замовників убивства. Вони вважають, що до нападу причетні голова Херсонської облради Владислав Мангер, екс-голова Херсонської облради Андрій Гордєєв та на той момент його заступник Євген Рищук. Проте весь час після нападу незрозумілі речі відбуваються зі слідством у справі: від затримання поліцією непричетної до нападу особи до зміни правової кваліфікації злочину.
Нагадаємо, Гандзюк: системне вбивство. Фільм-рослідування у Чернівцях.
Читати ще: Одну з вулиць Чернівців можуть назвати іменем Катерини Гандзюк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами