Відсьогодні у Чернівцях дислокуватиметься п'ятий слідчий та оперативний відділи ДБР. Відтак, це дасть можливість оперативніше реагувати на злочини пов’язані з контрабандою та хабарями. Про це сьогодні йшлося на відкритті підрозділу ДБР у Чернівцях, пише ІА АСС.
Так, за словами директора Територіального управління ДБР, розташованого у м. Хмельницький, Владислава Васильєва, Чернівецька область – це прикордонний регіон. І сьогодні спостерігається активність протиправної діяльності на кордоні.
«Наше завдання запобігати, розслідувати злочини, які здійснюють високопосадовці, правоохоронці, військовослужбовці, а також судовий корпус. До сьогодні, коли траплялися ті чи інші події на Буковині, наші слідчі були змушені виїжджати у відрядження. На це витрачалося чимало часу та коштів. Відтепер ми швидше реагуватимемо на події підслідні ДБР, будемо ближче до громади Чернівецької області», - розповідає правоохоронець.
Читайте також: Підозрюваного у хабарництві посадовця Чернівецької ОДА відсторонили від роботи
«Мова йде про організовану злочинну групу, яка займалася незаконною вирубкою лісу і передачею його приватним підприємцям для продажу, - продовжує Владислав Васильєв. - Наразі ми повідомили фігурантам про підозру. 5 травня всім учасникам злочинної групи вручили обвинувальні акти. Цю групу очолював колишній керівник Чернівецького природного-заповітного парку, який на час затримання був очільником одного з обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Справа вже готується до суду».
Більшість справ на Буковині, за словами директора ТУ ДБР, стосується отримання хабарів прикордонниками.
«15 квітня 2021 року ми затримали інспектора прикордонної служби Чернівецького прикордонного загону за неправомірну вигоду 1 050 євро, місяцем раніше, викрито двох інспекторів за неправомірну вигоду у 1 300 євро, 16 лютого – також двох інспекторів за хабар у 3 350 дол. Такі затримання проходитимуть і надалі. З призначенням наших оперативних співробітників, ми чекаємо вже викриття вищих посадових осіб», - додав Владислав Васильєв.
Інші матеріали стосується справ щодо отримання хабарів працівниками міграційної служби, продажу афметаміну учасниками організованої злочинної групи, до складу якої входив патрульний поліцейський.
Розташовуватимуться відділи у Чернівцях на вул. Кравса Антона, 1 (у минулому – вул. Паризької комуни), у приміщенні колишнього комунального підприємства «Кіновідеопрокат». Будівлі ДБР передала Чернівецька обласна рада. Своєю чергою, правоохоронці за 2 місяці зробили там ремонт. За словами голови облради Олексія Бойко, окрім цих приміщень «Кіновідеопрокату», профільна комісія облради прийняла рішення виділити тут додаткових 330 кв. м для ДБР.
Загалом за інформацією працівників ДРБ, лише у 2021 році, слідчі теруправління зареєстрували 61 кримінальне провадження у Чернівецькій області. За минулий рік правоохоронці ДБР у м. Хмельницькому затримали у Чернівецькій області «на гарячому» 13 правопорушників, 65 - повідомили про підозру.
Окрім цього, за минулий рік до суду ДБР скерувало до суду 57 обвинувальних актів, з них: 34 – стосовно військовослужбовців, 7 – працівників Національної поліції, 5 – стосовно працівників державної лісової охорони.
За 2020 рік слідчі ТУ ДБР у м. Хмельницькому встановили завданих державі збитків на суму 3,2 млн. грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами