Чернівці - найдемократичніше місто України, за дослідженням USAID. Фахівці протягом кількох місяців досліджували 700 документів, які регулюють роботу міської влади та інструменти місцевої демократії.
Зрештою, серед 48-и міст Чернівці мають найвищий рейтинг суспільної діяльності та підзвітності місцевої влади.
Пенсіонерка Анна Миколаївна бідкається через брак громадського транспорту в її мікрорайоні.
Анна Миколаївна, пенсіонерка : Транспорт в нас – два автобуси чи навіть один – це ж абсурд. Треба три ,як мінімум.
Сама жінка вирішити це спроб не робила, каже, вік вже не той. А от ініціативним суідам зібратись та відстояти своє - вдалось.
Анна Миколаївна, пенсіонерка: Писали люди , я в цьому не участвовала, то дали три автобуси. Я нічого не зробила, так слизько, що я боюсь вийти з дому.
Читати ще: Підкупити прикордонників знову не вдалось
Вона активно працює лопатою попри свої поважні 75. Людмила Вікторівна – активістка. Упевнена: вирішити можна будь-яку проблему, головне , аби ініціативні громадяни об’єднувались.
Людмила Вікторівна, пенсіонерка: На збори приходила, виносили, щоб прибирання прибудинкової території було, освітлення, щоб перила для пенсіонерів на сходах. Таке. Получалось.»
Електронні петиції, бюджет участі і ще чимало проектів громадської активності запрацювало у Чернівцях після Революції гідності. Політолог Ігор Буркут каже: співпраця між владою і чернівецькою громадою позитивно налагодилась за останні кілька років.
Ігор Буркут, політолог: Тиснути, тиснути і тиснути – найважливіше – самоорганізація громадськості. Люди не чекають, коли їм скажуть – беріть гроші, створюйте комітет, а вже тоді домагаються перерозподілу міського бюджету
Десятки електронних петицій про вирішення господарських проблем, перейменування вулиць мало не щодня реєструють чернівчани. Днями в місті завершився проект «Бюджет ініціатив чернівчан», після чого фінансуватимуть 25 малих та 6 великих проектів мешканців.
Це і будівництво майданчиків, облаштування алей , придбання різного обладнання. На усі проекти у 2017 заплановано виділити з міського бюджету 9,5 мільйонів гривень. Проголосувати за це ще мають чернівецькі депутати. Пожвавлення роботи громади - це лише початок, потрібно, щоб такий процес був безперервним, каже політолог Ігор Буркут.
Ігор Буркут , політолог: Не дай Боже, якщо ми одягнемо корону переможця, і казатимемо, що ми переможці – це початок кінця. Але якщо ми почнемо щоденний діалог влади і громади, причому, де жодна зі сторін не кричить на іншу, а шукають щось спільне і реальне.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами