Громадські експерти та аналітики шукають рішення, як вивести зі скрути водоканал.
У Ратуші проводять дискусія «Як не втопити гроші громади? Порятунок «Чернівціводоканалу».
Організатори обговорення - ГО «Буковинський центр» та ГО «Центр реформ та розвитку - Чернівці». Для першої дискусії вони обрали саме «Чернівціводоканал», бо вважають, що це комунальне підприємство – у найгіршому стані.
За словами представників ГО «Центр реформ та розвитку - Чернівці», «Чернівціводоканал» - це корабель, який тоне і його буксирує міська рада. Аби не дати цьому кораблю затонути, необхідно в першу чергу позбутися баласту, потім – відшукати витоки і виконати капітальний ремонт.
Читайте ще: 15 мільйонів гривень - водоканалу. Міська рада виділила кошти комунальним підприємствам
Фахівців, які досліджували це питання, найбільше вразило те, що немає повної картини інженерних мереж водоканалу. Тобто прориви «латають» практично навмання.
Тому найперша порада підприємству - провести інвентаризацію мереж і скласти їх точну схему.
Вам буде цікаво: Міський голова назвав найбільших боржників водоканалу. Це відомі підприємства міста
Що стосується боргів, то їх водоканал назбирав через витрати на електроенергію за підйом і транспортування води з Дністровського водогону. За 2017 рік - 43 млн. грн. Аби позбутися боргової кабали раз і назавжди, аналітики пропонують побудувати для «Чернівціводоканалу» сонячну електростанцію, вартість якої складе 50 млн. грн. Таким чином, використовувати енергію сонця – і забути про борги перед обленерго.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами