На території сучасної України налічується велика кількість ратуш, і це не дивно, адже наша країна знаходиться практично в самому центрі Європи. Саме звідти пішла традиція зводити міські ратуші.
XIV-XVIII століття – час, коли на території України поступово виникають нові й нові ратуші. Сьогодні про більшість з них й не згадають – давно вже розвалились. Та не усі, повідомляє «IGotoWorld».
Видання пропонує добірку із 11 найстаріших ратуш, які можна побачити й сьогодні. Водночас багато з них вже не виглядають такими, якими вони були 100 чи 200 років тому. У тому числі й наша, чернівецька.
Добірку дивіться далі:
У новій триповерховій кам’яній будівлі колись розмістили спостережний пункт, де цілодобово чергували пожежники. Її висота – 33 метри – добре цьому сприяла.
Окрім цього, ратуша розміщена досить незвично: на розі проспекту. Такого в Україні більше немає.
Зараз у цьому приміщенні працює виконком міста
Це невелика одноповерхова споруда в стилі класицизму, де над центральним входом височіє вежа з гострим дахом, прикрашеним фігурними башточками зі шпилями.
Після реставрації у 2001 році у вежу вмонтували нові куранти львівського виробництва. Діаметр кожного циферблата – 1,2 метра.
Наразі в будівлі також працюють представники місцевої влади.
Будівництво відбувалося в кілька етапів – першим був південно-східний блок будівлі зі сходовою кліткою, далі в 1868-му добудували весь будинок і заклали стіни ратушної вежі, яку завершили тільки в 1909-му році.
Годинник на вежі, циферблати якого розташовані на чотирьох сторонах, кожні 15 хвилин мелодійним дзвоном сповіщає городян про точний час. Поверх вежі – гострий шпиль з флюгером, на якому вказана дата закінчення будівництва ратуші – 1909 рік.
Сьогодні тут працює Міська рада та відбуваються експозиції трьох музеїв.
У 2004 році в Чернівцях встановили нову традицію – щодня о 12:00 годині на вежі ратуші трубач у національному строї грає мелодію пісні «Марічка».
Будівлю незмінно використовували за призначенням – тут працює міська влада.
Чотириповерхова будівля має внутрішній дворик і 65-метрову вежу з годинником і оглядовим майданчиком. На сьогодні ратуша у Львові є найвищою в Україні і занесена до Світової спадщини ЮНЕСКО.
З 1939 року в будівлі розташовується міська рада. На вежі ратуші облаштували оглядовий майданчик, звідки можна побачити панораму міста.
Двоповерхова будівля П-подібної форми розташована на центральній площі міста. Над входом височіє вежа, яка прикрашена годинником-курантами з чотирма циферблатами.
Сьогодні, окрім засідань Міської ради, у будівлі функціонує Городецький історико-краєзнавчий музей.
Створили її у вигляді чотирикутний двоповерховий будинок із внутрішнім двориком та двоярусною вежею з годинником над центральною частиною південного фасаду.
З моменту відкриття ратуші в будівлі розпочала свою роботу знаменита Бережанська гімназія, яка проіснувала до 20-х років минулого століття. Наразі тут працює Міська рада та музеї.
Оформлена в стилі класицизму з елементами ренесансу, ратуша постає в образі старовинного замку.
На фасаді невеликої, але дивовижно красивої ратуші розміщене простромлене трьома мечами зелене яблуко, родовий герб Гербуртів, а також герб Добромиля.
Сьогодні тут засідає місцева влада.
Зрештою, для створення ратуші запросили двох талановитих майстрів: архітектора Бернарда Меретина і скульптора Йогана Георга Пінзеля, які втілили усе в стилі рококо.
Спочатку ратуша мала висоту 53 метри, але після пожежі в 1865 році був знищений 18-метровий шпиль, що вінчав вежу. На сьогодні Бучацьку ратушу реставрують.
У свою чергу, нову двоповерхову будівлю з 40-метровою вежею та годинником побудували з каменю. За час свого існування ратуша неодноразово перебудовувалася і ремонтувалася.
У 1885 році на ратуші замінили раніше зламаний годинник. Новий придбали в Празі за 1200 злотих, він працює і донині.
Міська рада, як і раніше, займає старовинну будівлю. Самбірській ратуші присвоєно статус пам’ятки державного значення.
Складається з двох частин – двоповерхової будівлі та шестиярусної вежі-дзвіниці з годинником. Споруді притаманні стилі ренесанс, бароко, ампір.
У наші дні в підвалах ратуші відкрита експозиція музею «Суд у середньовічному Кам’янці». Перший поверх займає кафе «Ратуша», а на другому представлена виставка творів майстрів сучасного мистецтва.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами