Бойову машину, яка вже майже стала металобрухтом, вдалось реанімувати і навіть оснастити додатковими пристроями без жодної копійки із бюджету, завдяки вмінню фахівців Прикордонного загону та небайдужості буковинців. Тест-драйв – як плаває і маневрує БТР запропонували провести і журналістам.
«Надіємось, що наш Захар нас не підведе.»
Як перепливає річку, маневрує та тримає швидкість відремонтований БТР 60 БП, якому деякі чернівецькі прикордонники навіть дали ім’я, запросили випробувати й журналістів.
Майя Гуменна, журналіст: Хоч не перше, але тестове випробування БТРу, який відремонтували в Чернівецькому прикордонному загоні. Вже зовсім скоро його віправлять на Схід, а поки що його випробовують разом із журналістами. Ну запитаю в колег: ну як, сподобалось? Супер, такі відчуття, що навіть сказати важко.
Старий БТР в Чернівецькому прикордонному загоні відремонтували власними силами за 5 тижнів, не використавши жодної копійки з бюджету.
Сергій Макаренко, старший групи ремонту «Коли ми його получили, це було схоже на експонат вторчермета, крім двигунів – нічого не було.»
Олег Максимів, заступник начальника Чернівецького Прикордонного загону: «Ми здійснили демонтаж двигунів, повний капітальний ремонт всіх систем, також обладнали системами захисту – за допомогою місцевих ковалів облаштували захисними решітками, також встановили камери спостереження – камера заднього виду для зручності керування машиною.»
Із запчастинами допомагали волонтери, а місцеві ковалі приладнали на БТР захисні решітки. Військові прикордонного загону, які повернулись із зони АТО порадили обладнати машину камерами спостереження, для маскування налагодили функцію димової завіси. Це вже третя бойова машина, яку вдалось повернути до роботи чернівецькими прикордонникам. Інша - нині перебуває на Сході, ще один БТР –втратили під час бою.
Олег Максимів, Заступник начальника Чернівецького Прикордонного загону: перша одиниця транспортного засобу виконала свої обов’язки – вивезла 28 військовослужбовців мобільної прикордонної застав з поля бою.
Застарілу бойову техніку чернівецькі прикордонники готові ремонтувати й надалі. Продовжуватимуть таку роботу й волонтери.
Володимир Дорош, волонтер: Якщо рік назад 75 відсотків допомоги давали волонтери, а 25 – військові, то зараз – вже навпаки. 25 – волонтери додають своїх зусиль і фінансів, а 75 – вже військо таке, як має бути. Я думаю, ще півроку, і армія поверне боєздатність ,а волонтери будуть думати над чимось стратегічним.
Пройшовши не одне випробування в Чернівцях, відремонтований БТР незабаром вирушить на Схід до бойових прикордонних підрозділів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами