У КП "Чернівціводоканал" розповіли, що знезараження води у місті відбувається цілодобово. На водозаборах "Попова" та "Рогізна" воду знезаражують гіпохлоритом натрію. На водогоні "Дністер-Чернівці", станціях "Магала" і "Біла" знезараження проводять хлором.
"В нас проводиться цілодобово знезараження води. Контроль за залишковим хлором у воді здійснюють кожні пів години. Ми перевіряємо, чи не забагато. Доза хлору встановлюється пробним хлоруванням і в кожної станції є свій розрахунок. На якійсь станції дають більше хлору, а на якійсь - менше", - пояснює Галина Кривчанська, начальниця вимірювальної лабораторії КП «Чернівціводоканал».
Доза хлору залежить від об’ємів та якості води. На водогоні проводиться дворазове: первинне та вторинне хлорування рідким хлором. Потім воду додатково хлорують у резервуарах "Шубранець" та "Попова". Це лінія, по якій проходить вода з відкритого водозабору річки Дністер.
"Чотири рази хлорується вода: первинне, вторинне хлорування і дохлорування на "Шубранці", дохллорування на "Попова". На кожній станції, де проводиться хлорування, вимірюється залишковий хлор у воді. Залишковий хлор у воді має відповідати нормам 0,3-0,5 міліграмів на дециметр кубічний води, не більше. І ми дотримуємося цих норм", - розповідає Галина Кривчанська.
Як пояснює працівниця КП "Чернівціводоканал", воду, яка тече з кранів чернівчан, попередньо бажано відстоювати, щоб залишок хлору вивітрювався, а потім можна вже її кип’ятити і вживати.
Запаси дезінфікуючого засобу на водоканалі роблять кожні 3 місяці. Гіпохлорит натрію на комунальне підприємство доставляє та компанія, яка виграла тендер.
Знезараження вулиць у Чернівцях проводили якраз гіпохлоритом натрію.
"У нас брали тільки на початку невелику кількість, а потім вже, наскільки я розумію, що місто закуповувало окремо дезінфектант для знезараження вулиць. Запаси на водоканалі зазвичай на 3 місяці, щоб не було перебоїв з постачанням", - зазначає Кривчанська.
У центральну частину Чернівців та спальні райони міста вода поступає з різних вододжерел, через це вона може мати різний запах, пояснюють у водоканалі.
"Проспект і Південно-Кільцева - вода йде з водогону "Дністер-Чернівці", а центральна частина міста – це змішана вода - з водогону "Дністер-Чернівці" та вода з водонасосної станції "Біла". Ця вода має різні смакові якості та різний хімічний склад і, змішуючись, іноді може давати сильніший запах йоду у воді, яка потрапляє у центральну частину міста", - пояснила Галина Кривчанська.
Вона також додала, що якість води у Чернівцях постійно перевіряють контролюючі органи.
"Нас перевіряють щоквартально. Ми робимо періодичний відбір проб. Це запланований відбір 4 рази на рік, плюс проходить комплексна перевірка раз на рік, теж з відбором проб. Держпродспоживслужба проводить обстеження всіх наших водозаборів з паралельним відбором проб води. Вони також мають можливість, коли захочуть, або якщо є скарги, робити контрольний забір води. Буває, що роблять зауваження, не завжди все добре. Але це не через високий вміст хлору, тут ми дотримуємося вимог", - розповіла Галина Кривчанська.
Дивіться нас на YouTube
Як пояснив у коментарі ІА АСС Сергій Лазарєв, начальник управління Держпродспоживслужби в місті Чернівці, Держпродспоживслужба міста Чернівці на виконання рішення РНБО від 13 березня 2020 року щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, перевіряє дотримання санітарного законодавства на об’єктах, які забезпечують централізоване водопостачання, водовідведення.
"Нашими спеціалістами Держпродспоживслужби, спільно з представниками департаменту ЖКГ та працівниками водоканалу, проводяться щоденні моніторинги на обстеження насосних станцій, а це безпосередньо джерела водопостачання та водовідведення міста Чернівці. Отже, 14 об’єктів централізованого водопостачання. Це колодязі, які мають санітарні паспорти, що вода у них придатна для вживання", - каже Сергій Лазарєв.
Під час обстежень фахівці виявили, що на певних об’єктах КП "Чернівціводоканал" необхідно замінити покриття відстійників, на деяких об’єктах необхідно зробити капітальний ремонт приміщення.
"Якщо не будуть виконані ці ремонтні роботи, то ми можемо очікувати на погіршення якості води. Тому це потрібно робити в першу чергу. Наприклад, досипка кварцового піску на підйомі водогону "Дністер-Магала", що передбачена звичайно бюджетом, але на це в першу чергу потрібно звернути увагу", - каже Лазарєв.
Лабораторні дослідження питної води проводяться декількома відомчими лабораторіями.
Останні результати, які фахівці отримали 31 березня, не викликають сумнівів. Відібрано 315 проб на бактеріологічні показники. Дослідження води проводить Чернівецький лабораторний центр. Воду досліджують на токсикологічні хлоровмісні сполуки та солі важких металів щоквартально.
"У нас є результати за квітень цього року. Значиних відхилень не встановлено. Вода у достатній кількості обробляється дезінфектантом. Дезінфектант закуплений водоканалом. Ми ведемо ретельний контроль за використанням цього дезінфектанту для того, щоб його було не більше і не менше норми. Це питання знаходиться на постійному контролі міського управління Держпродспоживслужби", - запевнив Сергій Лазарєв.
Читайте також: На Дністровському водогоні замінили дві аварійні ділянки
Авторка: Марина ШВАРЦМАН, ІА АСС
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами