Наталія Каспрук, лікарка-імунолог, доцентка кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету, розповіла ІА АСС, як впливають на організм різні вакцини від COVID-19.
«Pfizer/BioNTech (а також Moderna) - вакцини на основі матричної РНК, що містять фрагмент генетичного коду вірусу, який викликає у людини імунологічну відповідь (організм «отримує інструкції, як формувати імунітет до Covid»), - пояснює лікарка. - Вакцина Oxford/AstraZeneca містить генетичну інформацію зовсім іншого вірусу, нешкідливого для людини, який, потрапляючи в організм, виробляє білок SARS-CoV-2, що викликає Covid-19. Іноді вакцини містять інші інгредієнти, наприклад алюміній, що підсилюють імунологічну відповідь організму і сприяють формуванню імунітету».
«Немає жодних доказів того, що будь-який з цих інгредієнтів вакцини завдасть шкоди у таких невеликих кількостях. Вакцини не спричинюють хворобу, - продовжує Наталія Каспрук. - Натомість вакцини вчать імунну систему вашого організму розпізнавати інфекцію і боротися з нею. Наприклад, на місці уколу може з'явитися почервоніння, припухлість або больова реакція. Втома, жар, головний біль та біль у тілі також можуть бути типовою реакцією організму в перші три дні. Це прогнозована реакція організму на вакцину». Лікарка зазначає, що щеплення не робитимуть, якщо людина має застуду, що супроводжується високою температурою. Про інші протипоказання та застереження щодо вакцинації пацієнту має сказати лікар після огляду.
Читайте ще: Вакцинація від COVID-19: буковинські лікарі розповіли, як почуваються
Алергічні реакції на вакцини виникають непередбачувано. Найчастіше їх відмічають у людей, які вже мають алергію. В інформаційному буклеті для пацієнтів виробники вакцини вказують, що її не слід вводити людям з підтвердженою алергією на будь-яку речовину, що міститься в препараті.
«Pfizer і BioNTech надає інформацію щодо найбільш частих симптомів алергії, які проявляються сверблячкою, висипом, задишкою, набряком обличчя або язика. Такий опис може насторожити пацієнта, але симптоми можуть виникати у людей з важкими алергіями (на різні групи алергенів), - зазначає лікарка. - Крім того, індивідуальна алергічна реакція можлива не тільки на коронавірусну вакцину, але і на будь-яку іншу. Про всяк випадок британське Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних товарів порадило людям з алергією на лікарські засоби поки відмовитися від щеплення. Ми рекомендуємо пацієнтам з алергічними захворюваннями, імунодефіцитами перед вакцинацією проконсультуватися з імунологом-алергологом».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами