У Чернівецькій області від коронавірусу вакциновано вже 154 медичних працівники. Про це йдеться у повідомленні Чернівецької ОДА. Вакцинація розпочалася 25 лютого 2021 року.
«Люди, яким зробили щеплення, почуваються добре. Близько 10 осіб скаржилися на підвищення температури тіла, що є передбачуваною побічною реакцією. Тривав такий стан протягом дня, вже наступної доби показники у вакцинованих поверталися до норми», - йдеться у повідомленні.
Журналісти ІА АСС поспілкувалися з лікарями, які вже отримали щеплення від COVID-19. Зокрема, ми запитали про самопочуття та ставлення до вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield).
Андрій Амосов, лікар-реаніматолог Чернівецької обласної клінічної лікарні, вакцинувався від коронавірусу 26 лютого. Розповідає: незначні симптоми нездужання після вакцинації – нормальне явище. Бо так організм виробляє імунітет.
«На сьогодні взагалі ніяких проблем не відчуваю. Буквально у першу ніч трошечки лихоманило, але на ранок уже все було гаразд. Дружина вакцинувалася зі мною. Ще вчора у неї були катаральні явища, але на ранок сьогодні – здорова, - говорить Андрій Амосов. – Незначне нездужання - це не побічна реакція вакцинації, це так організм виробляє імунітет. Будь-яка вакцинація – це так би мовити, маленька хвороба. В організм вводиться антиген, на який організм має виробити свої антитіла. І в подальшому вони будуть захищати від справжнього вірусу».
Лікар спростовує поширений міф про те, що вакцина Covishield – індійська, а тому - неякісна.
«Це просто виніс виробничих потужностей у треті країни. IPhone, до прикладу, збирають у Китаї, але ж ніхто не каже, що він китайський. Тобто в даному випадку індійці не мають повного циклу виробництва. Вони отримують біореактори, які мають обслуговувати, розфасовувати готову речовину і, вибачте, ховати вкрай небезпечні біологічні відходи. Це фактично здешевлення виробництва за рахунок того, що в Індії дешева робоча сила, є непогані потужності, - пояснює Андрій Амосов. - Я вивчав це питання. В Іспанії, до прикладу, осіб до 65 років уже давно вакцинують цією вакциною. Вона є і в Німеччині.
Що мене підштовхнуло вакцинуватися: бачу, багато ботів беруть участь у дискредитації вакцини. Насправді, це одна з якісних вакцина від AstraZeneca, це поважна фірма. Більше того, ця вакцина давно рекомендована ВООЗ. У Німеччині наразі вакциною Pfizer вакцинують лише літніх людей тому, що на всіх її просто не вистачає. Треба розуміти, що Україна – бідна країна, тому ми можемо розраховувати на ті вакцини, які отримали зараз. Це - рівень Іспанії. Тож далеко непоганий».
Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної клінічної лікарні, теж вакцинувалася 26 лютого. Кілька днів відчувала підвищену температуру – до 37,1-37,3 градуси. Проте сьогодні вже почувається цілком здоровою.
«Настрій бадьорий, самопочуття нормальне. Температура – 36,6 і впродовж доби вже не підвищувалася, - розповідає Ольга Кобевко. – Але організація вакцинації в області - дивна і недолуга. По-перше, я до останнього не знала, що нас вакцинуватимуть вакциною Covishield. По-друге, зовсім не організована логістика. Зокрема, при погіршенні самопочуття ми, лікарі, не знали, куди звертатися. Тому самостійно створили групу у Viber, в якій ділилися симптомами, відчуттями і давали поради один одному. Як у такому випадку мали діяти немедичні працівники – не уявляю».
Читайте ще: Міністр охорони здоров’я Степанов публічно вакцинувався від COVID-19
Іванна Герасимчук, лікарка-методист управлінні забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я м. Чернівці, вакцинувалася публічно: виставило фото з вакцинації на своїй сторінці у Фейсбук. Робила це свідомо, аби показати, що вакцинуватися від COVID-19 – нестрашно.
«Моє сторіс з фото, де мені роблять щеплення, переглянула рекордна кількість людей (майже тисяча!). Хтось щиро цікавився моїм самопочуттям, хтось питав, де і як можна вакцинуватись, а хтось з неприхованою агресією звинувачував в пропаганді вакцини, - розповідає лікарка. – Мене спонукало те, що в моєму оточенні дуже багато хворих. Деякі вже двічі перехворіли. І не завжди в легкій формі. Тому я точно знала, що як тільки з`явиться вакцина, я вакцинуватимусь».
Іванна Герасимчук відчувала легке нездужання лише наступного дня після вакцинації. Потім – усе налагодилося.
«Наступного дня після щеплення піднялась температура, була сильна слабкість. Зловила себе на думці: якщо вакцина викликає таку «ломоту», то як дійсно погано людям, які хворіють. На щастя, до вечора все минуло. Наразі почуваюсь себе добре», - зазначила жінка.
Лікар-реаніматолог Чернівецької міської лікарні №1 Дмитро Білоус вакцинувався сьогодні, 1 березня. Він з перших днів пандемії був переконаний: перемогти недугу можна буде лише за допомогою специфічної вакцинації.
«Узагалі, я будь-яку вакцинацію завжди підтримував. Це цивілізовано, це боротьба з небезпечними хворобами. Колись саме вакцинація перемогла віспу, - каже лікар. – Я вважаю, якщо вакцина рекомендована ВООЗ, іншими міжнародними організаціями, то її можна використовувати. Тому йшов на вакцинацію абсолютно свідомо.
Маю надію, що вакцинація в Україні призведе до таких же результатів, як у Англії: там з 8 березня послаблюють карантин, розпочинається шлях виходу з епідемії, кількість хворих значно знижується».
Дмитро Білоус перехворів на коронавірус минулого року. Проте наразі уже практично не мав антитіл.
«Коронавірус - вірусне захворювання, імунітет після хвороби не є тривалим. Я контролював свої антитіла. Перехворів у жовтні, титр антитіл був високим – 8, а через три місяців – 2,6, - каже Дмитро. - Побачимо, як подіє вакцина. Обов`язково здам антитіла через місяць».
Авторка: Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами