У Канаді розпочали вакцинацію від коронавірусу ще наприкінці 2020 року. Як розповіла ІА АСС Людмила Григорчук, журналістка з Чернівців, яка зараз мешкає в Торонто, канадійці покладають великі надії на вакцинацію. На щеплення записуються цілими родинами.
«Стільки людей поспішали стати в чергу на вакцинацію, що у перший день онлайн-запису сайт не витримав – злетів, - розповідає Людмила. – Наразі вакцинують 80-літніх людей і старше. Далі поступово планують опускати планку.
Люди похилого віку радіють можливості вакцинуватися. Для них це в першу чергу можливість мати антитіла і спокійно спілкуватися з рідними. Що стосується молоді – тут ситуація неоднозначна. Дехто каже, що 100% буде вакцинуватися, дехто ще думає».
Нещодавно уряд Канади оголосив про третю хвилю пандемії коронавірусу. Людмила Григорчук каже: ситуація дійсно непроста, але люди дуже відповідально ставляться до обмежувальних заходів і дотримуються карантинних вимог.
У Канаді схвалено такі вакцини проти COVID-19: Moderna, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech.
До речі, влада Канади офіційно зареєструвала для використання вакцину від коронавірусу Covishield, яка виробляється в Індії. Зазначається, що Covishield має таку ж схему показань для вакцинації, як вакцина AstraZeneca.
У Греції ситуація з коронавірусом доволі напружена, розповідає ІА АСС буковинка Алла Мар’яш, яка живе в Афінах вже 27 років.
«Карантин в країні почався ще 11 листопада 2020 року. І досі немає кінця. Та й невідомо, коли все це закінчиться. Молодь, як завжди, протестує, збирається на гучні вечірки. У приміщеннях по 400 людей, влаштовують масові гуляння. Порушників карантину штрафують на 300 євро. А організатора вечірки – на 3 тисячі євро. Але на штрафи вже ніхто не звертає уваги», - каже Алла Мар’яш.
За її словами, вакцинація проти коронавірусу у Греції розпочалась ще в січні. Першими вакцинували медиків, згодом – літніх людей. Щеплення проводять вакциною Oxford-AstraZeneca/ CoviShield.
Читайте ще: На Буковині запрацював 61 стаціонарний пункт щеплення від COVID-19
23 березня 2021 рік - рівно рік з моменту, коли у Великій Британії вперше оголосили загальнонаціональний локдаун. За увесь час пандемії в королівстві померло майже 150 тисяч осіб. Тож, аби зменшити кількість інфікованих, в країні розпочали повномасштабну вакцинальну кампанію.
Як розповіла ІА АСС Ольга Паламарюк, журналістка з Чернівців, яка зараз мешкає у Лондоні, ще раніше британський уряд заявив, що має намір зробити щеплення першою дозою вакцини кожному дорослому мешканцю до 31 липня цього року. Це на місяць раніше, ніж було досі заплановано.
«Наразі вакцинують людей, старших 50 років. Перше щеплення вже зробив прем’єр-міністр Борис Джонсон. Він заявив, що повністю впевненій у якості вакцини AstraZeneca, довкола якої, нагадаю, точаться чимало суперечок, - розповідає Ольга. - Після нещасних випадків, які, ймовірно, викликала вакцина, декілька жителів Британії відмовилися від своєї дози AstraZeneca. Однак більшість жителів Туманного Альбіону залишаються прихильниками вакцинації. Впевнені: це - єдиний вихід із надскладної ситуації».
У Польщі на даний момент відбувається вакцинація від COVID-19 трьома вакцинами: Pfizer/ BioNTech, Modernе i AstraZenekе. Проте частіше використовують вакцину Pfizer, розповіла ІА АСС Юлія Бешега, медсестра з Чернівців, яка зараз живе і працює у Гданську.
«Перш за все у Польщі вакцинують медичних працівників. У госпіталях, гадаю, вакцинувалися практично всі. У інших медичних закладах – майже всі, - розповідає Юлія. – У клініці, де я працюю, хтось вже вакцинувався, хтось ще чекає своєї черги. Люди, яких я знаю, перенесли вакцинацію по-різному. У когось була висока температура і біль у місці уколу, у когось – лише загальна слабкість, інші – кілька днів мучилися через сильний кашель».
Юлія Бешега каже, що поляки налаштовані вакцинуватися і чекають своєї черги.
«Люди втомилися від карантину та локдауну. Вони хочуть вільно подорожувати, як це було раніше. Тому усвідомлюють необхідність вакцинації, - говорить жінка. – Особливо активно вакцинуються пенсіонери. Їх записують до окремого списку і викликають на щеплення. Пенсіонери – найбільш вразлива до коронавірусу категорія людей, тому вони свідомо підходять до вакцинації. Бо це можливість захистити себе від хвороби і поступово повернутися до нормального життя».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами