Нещодавно до Колінківецького ЗНЗ І–ІІІ ст. завітали науковці Львівського національного університету ім. І. Франка.
У шкільному історико-краєзнавчому музеї учні-екскурсоводи провели для гостей цікаві екскурсії. Виступили екологічна агітбригада «Надія» та юні науковці Микола Ілащук і В’ячеслав Балан з доповіддю «Унікальне диво природи – грязьовий вулкан с. Колінківці».
Основною метою зустрічі було обговорення подальшої співпраці між ЛНУ ім. І.Франка та Колінківецьким ЗНЗ (підписано договір про співпрацю) для системного спостереження за діяльністю грязьового вулкану, розташованого на території села. Науковці відвідали цей унікальний геологічний об’єкт.
У Львівському університеті було визначено речовинний склад грязьової суміші та встановлено, що типовими мінералами в грязьових потоках є хлорит, слюда, кварц, польові шпати і карбонати, залізо.
Місцеві жителі вже давно помітили лікувальні властивості грязьової суміші та використовують її при запаленні суглобів, ранах, а також у косметичних цілях.
Грязьовий вулкан Колінківців є унікальним явищем не тільки для району чи області, а й для всієї України.
Відомо лише про два такі геологічні об’єкти в Західній Україні (с. Старуня Івано-Франківської області та Буковинський грязьовий вулкан), а також Керченські грязьові вулкани.
Проте, незважаючи на унікальність цього природного об’єкта, є низка проблем, які потребують термінового вирішення. Масштабний антропогенний вплив на довкілля навкруги грязьового вулкану викликає неабияке занепокоєння, потребує спільних зусиль усіх небайдужих для отримання ним статусу геологічної пам’ятки, взяття під охорону.
Науковці ЛНУ обіцяли допомогти у зібранні необхідних документів для подання в Міністерство екології та природних ресурсів на присвоєння грязьовому вулкану в Колінківцях статусу геологічної пам’ятки України. Обіцяв надати посильну допомогу в цьому також сільський голова.
Джерело та фото: "Хотинські вісті"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами