У програмі "Суть речей" Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради, розповіла, чому на території Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який сьогодні є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, досі необлаштовані ні місце для паркування, ні доступ для туристів і чому низка проектів розвитку території університету досі не реалізована.
Людмила Григорчук: Щодо унівеситету. Багато питань так і залишилися невирішеними. І хоч університет став пам’яткою ЮНЕСКО, і хоч мав би бути захист від держави, і хоч всі розуміють його важливість, ми все одно топчемося на місці. І ви добиваєтеся того, щоб всі пам’ятали про важливість: буферної зони, господарського двору. Досі невирішене питання зі стоянками, куди діти туристів. Тільки говоримо: «буде,буде,буде».
Олена Пушкова: Питання дійсно важливі. Всі вони на порядку денному. Планувати питання не можемо без допомоги депутатського корпусу. А скільки питань: влаштування стоянок автотранспорту, зміна руху тролейбусних маршрутів, запусків нових концепцій по охороні культурної спадщини. Усі вони мають проходити через сесію міськради. Питання зависають на багато місяців. Ми не маємо певних рухів по тим програмам, які ми виносимо на розгляд. Не завжди наша структура в змозі вирішувати всі ці питання. Це співпраця з іншими нашими структурними підрозділами, питання житлово-комунального господарства. На території самого університету діє центр управління ЮНЕСКО. Йде мова про створення кафедри ЮНЕСКО, яка може випрацьовувати всі необхідні рекомендації на рівні наукових досліджень. Окрема тема: бесіди управлінців Резиденції, оскільки це об’єкт ЮНЕСКО, ним опікується також Міністерство культури України і органи охорони культурної спадщини. Виділені земельні ділянки, куди мали б переносити транспорт, який сьогодні на території університету. Питання складне, питання фінансування проектної документації. Важко коментувати, наскільки ці об’єкти сьогодні фінансуються. Паркування туристичних автобусів – тема надзвичайно важлива. Промальовуються кілька можливих варіантів. Працюють робочі групи. Подають пропозиції. Але реалізації на сьогодні поки що немає, тому що э економічне, соціальне питання. Є ряд процедурних блокад, які нам важко сьогодні подолати.
Людмила Григорчук: Впирається в грощі? Фінансування теж важливе?
Олена Пушкова: Однозначно. Розробка містобудівної документації. Складна процедура проходження, погодження. Самотужки ми з цим не впораємося.
Нагадаємо, влітку, у програмі "Суть Речей", Тамара Марусик, проректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича, запевнила, що тролейбуси до Резиденції їхати не будуть, а на території нинішнього господарського двору, ззаду 4 корпусу, плануватимуть туристичну інфраструктуру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами