Восени 2021 року у Чернівцях на всіх офіційних стоянках міста встановили спеціальні паркомати, про це раніше повідомляло Медіа агентство АСС. Здійснити оплату за паркування в місті можна безпосередньо через паркомат, також можна скористатися додатком на мобільному телефоні. Для швидкої оплати розроблені також і QR-коди.
Отримуйте новини в Telegram
На деяких паркувальних майданчиках у Чернівцях працюють так звані паркувальники, на роботу та манеру спілкування яких неодноразово нарікали чернівчани. До Медіа агентства АСС надійшли скарги щодо роботи «паркувальників» на одній зі стоянок міста: чоловіки у яскравих жилетах вимагали у водіїв довести, що вони оплатили паркування, показати мобільний та додаток, який би це підтвердив. Такі «прохання» часто відбуваються у грубій формі, зауважують чернівчани.
Хто такі ці чоловіки у жилетах, на кого вони працюють та які функції виконують: кореспондентові Медіа агентства АСС розповів начальник міського управління благоустрою Олексій Голованов.
У Чернівцях є приватні та комунальні стоянки. Комунальних майданчиків для паркування в місті налічується 13, на них встановлені паркомати й там немає спеціальних працівників, пояснює Олексій Голованов. Такі чоловіки, які носять яскраві жилети й називають себе «паркувальниками» - працівники приватних фірм, що утримують паркувальні майданчики.
«На запит міської ради щодо роботи таких осіб, приватники відповіли, що ці люди лише допомагають водіям. Ці працівники не мають права вимагати з водіїв кошти. Тобто, за словами приватників, вони лише беруть гроші й сплачують замість водія послуги паркування у паркоматі. Якщо ви стали свідком неправомірних дій таких працівників - варто звертатись до поліції. Прямого впливу на них міська рада не має», - зауважив Олексій Голованов.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Також начальник управління благоустрою зазначив, що так звані паркувальники не мають права вимагати у водіїв підтвердження оплати за паркування: показувати мобільний телефон чи надавати їм чек.
«Водії зобов'язані лише оплатити паркування у будь-який зручний їм спосіб. Далі працює Інспекція з паркування: вони перевіряють чи є оплата, і лише вони можуть виписувати штраф», - наголосив Олексій Голованов.
Якщо працівники на паркувальних майданчиках вимагають від водія кошти або ж їхня поведінка є неправомірною - потрібно викликати поліцію.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами