Раніше в Україні відзначали День солідарності трудящих (тепер День праці) два дні – 1 і 2 травня. А з минулого року у ВР вирішили замість останнього державним святом зробити католицьке Різдво 25 грудня, пише Радіо Максимум.
1 травня в СРСР був неробочим днем з 1918 року, а 2 травня – з 1928-го. Традиційно на Першотравень проводили демонстрації робітників та військові паради. На другий день свята, як правило, у всій країні проходили "маївки" – масові святкування на природі.
Сьогодні не йдеться про вкладений у День праці зміст. 1-2 травня для когось – час садити картоплю, для когось – можливість піти на шашлики разом з друзями чи ріднею. І якщо 1 травня із натяжкою ще можна назвати святом, то 2 травня СРСР просто запровадив як додатковий вихідний. Ніякого смислового навантаження або історичного значення друге травня не має.
Читайте ще: Поспішайте побачити. Сезон тюльпанів у Реваківцях закриють 5 травня
Скасування вихідного 2 травня – це успіх ініціаторів декомунізації свят на чолі з директором Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимиром В'ятровичем. У 2018-му їм нарешті вдалося домогтися перенесення цього вихідного на католицьке Різдво.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/chomu2travnyabilshenesvyatovukrayini44235. Сайт http://acc.cv.ua/
Прикольна дата публікації, зараз, коли я це пишу 01 травня 2019 :)