4 «карети» швидкої від сьогодні працюватимуть у районах області, ще 4 чергуватимуть у Чернівцях. Окрім стандартного обладнання, у нових «швидких» є й нове устаткування, спеціально замовлене Центром екстреної медичної допомоги. Про це під час передачі автівок бригадам у райони розповів директор обласного центру Володимир Єленєв, повідомляє ІА АСС.
«Центр отримав ще 8 автомобілів екстреної медичної допомоги класу «В», які були закуплені за кошти Національної служби здоров’я України. Договори на 22 автомобілі ми уклали ще у 2020 році: тоді й отримали 6 авто, 8 – минулого місяця і сьогодні ми презентуємо останніх 8. Авто оснащені всім необхідним для надання екстреної медичної допомоги, відповідно до держстандарту класу «В», але найголовніше, що всі автомобілі забезпечені киснем для транспортування хворих з підозрою або підтвердженим COVID-19, які потребують кисневої дотації, з дому до медичного закладу», - розповів Володимир Єленєв.
За його словами, автівки отримають медичні бригади з Герц, Лужан, Новодністровська і Тереблече, а 4 автомобілі чергуватимуть у Чернівцях.
«Машини, які ми отримали раніше, вже працюють замість старих УАЗів. Їх у нас ще достатньо (приблизно 45 авто), тому ця партія, яка сьогодні відправиться у райони, замінить деякі УАЗи, - продовжує директор Центру екстреної медичної допомоги. - У Чернівцях наші автівки ми ремонтуємо і також будемо міняти. Таким чином сподіваємося, що в області вже не залишиться старих УАЗів, хіба що у найвіддаленіших районах, де нова машина не доречна».
Наші новини є у Facebook
Огляд обладнання нового автомобіля проводить старший фельдшер Чернівецької підстанції екстреної медичної допомоги Руслан Величко.
«У комплектації кожної машини є дефібрилятор, ларингоскопи (в попередніх їх не було), небулайзери, мішки Амбу, як для дорослих, так і для новонароджених, респіратори ручний та автоматичний, інфузомат (він вкрай потрібний, коли під час транспортування хворого на великі відстані його необхідно прокапати). Тут також є усе необхідне для надання медичної допомоги потерпілим під час ДТП. Ще одне дуже важливе обладнання – кисень: тут він переносний і портативний», - демонструє Руслан Величко.
Читайте також: Скільки платитимуть лікарям та медперсоналу, розповів очільник МОЗ
Старший фельдшер розповідає, що у цих автівках наразі є обладнання, яке здатне через Інтернет передавати деякі показники хворого у Центр.
«Ці машини обладнані кардіографами з телеметрією. Коли бригада приїжджає на виклик і їм потрібна консультація кардіолога, за допомогою цього апарата вони можуть передати показники через Інтернет у центр телеметрії. Там аналізують кардіограму і можуть проконсультувати фельдшера чи лікаря щодо його наступних дій. Це дуже важливо для віддалених районів, де переважно працюють тільки один фельдшер або лікар», - завершує Руслан Величко.
Нагадаємо, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я впродовж року Чернівецька область отримає ще 23 нових автомобілі швидкої медичної допомоги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами