З підвищенням температури повітря у червні та липні буковинці майже 100 разів зверталися до медиків по допомогу через загальну слабкість, високий артеріальний тиск та, навіть, втрату свідомості. Про це Інформаційному агентству АСС розповів заступник генерального директора з оперативної роботи та медицини катастроф Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Богдан Головацький.
Читайте також: Спека до +33 градусів: які області України врятують дощі
«За період підвищення температури повітря в області, ми отримали 23 виклики пов’язані з перегріванням на вулиці. Якщо брати до уваги випадки, коли людям ставало зле через спеку у квартирах, то всього таких викликів було 92. У цей період ми спостерігаємо збільшення кількості захворювань, пов’язаних з підвищенням артеріального тиску, на 18 %», - розповідає медик.
За словами Богдана Головацького, найбільше від спеки потерпають старші люди, а також діти.
«Попередні діагнози у людей, які до нас зверталися – це гіпертермія, судоми, зневоднення, втрата свідомості, загальна слабкість, - додає лікар. - У залежності від стану пацієнта, йому можуть запропонувати або ж поїхати до лікарні, або залишитися вдома, якщо після надання допомоги людині стало краще».
Відтак, медик радить, без потреби не з’являтися на вулиці у спеку, якщо ж таки вийшли, то обов’язково прикривати голову, особливо дітям, вживати багато рідини, бажано - мінеральну воду з підвищеним вмістом солей. Якщо ви перебуваєте у приміщенні, то його слід регулярно провітрювати, каже Богдан Головацький.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами