Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
«Ми перша область в Україні, яка почала працювати з ковідними хворими. Тоді складним був саме березень минулого року. На початку ще ніхто не знав, що з цим усім робити. Зараз вже все відомо, ми добре підготовлені – маємо засоби індивідуального захисту для бригад, знаємо, як обробляти автомобілі та інше. Щодо цього року, то найважчим за всю історію був саме березень – якщо раніше у середньому на місяць ми мали до однієї тисячі виїздів до хворих на коронавірус, то вже минулого місяця – 3,5 тисячі, за день у середньому – від 70 до 120 виїздів.
Читайте наші новини в Instagram
Перевезення «ковідних» хворих з Чернівців у районні лікарні залежить від наявності вільних ліжок у міських медзакладах. Вже у квітні, десь на початку місяця, ми перевозили лише одного хворого чернівчанина за межі міста. У березні таких випадків було багато – приблизно 150 чернівчан ми доставили у лікарні у районах області. За потреби ми продовжимо таку роботу – наше завдання доставити хворого до лікувального закладу, і не до звичайного, а там, де є доступ до кисню.
Робота у «жовтій» зоні залишається без змін. Все буде залежати від кількості викликів: якщо вона збільшуватиметься, відповідно й навантаження буде більшим, і навпаки. Ми організація, яка отримує кошти за готовність надати екстрену медичну допомогу. А ми готові до роботи як у «червоній», так і «зеленій» карантинних зонах. За рік ми всьому навчилися. Тому не боїмося наступних хвиль пандемії. Звичайно, хотілося б, щоб їх не було взагалі. А тут, у першу чергу, самі люди повинні зробити усе можливе, щоб їх не було».
Читайте також: COVID-19 в Україні: за добу одужала рекордна кількість хворих
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами