Лікарі, волонтери та представники благодійної організації «Великі серця» зібралися у Чернівцях, щоб розповісти про лімфому. Вересень присвячений боротьбі з цим злоякісним захворюванням. Це пухлина з клітин імунної системи, різновид злоякісної пухлини, що вражає лімфатичну систему людини. Лімфома - це не одна хвороба, а група з понад 30-ти різних хвороб.
Сучасна медицина дозволяє вилікувати лімфому у 80% випадків. Шанс хворих на одужання повністю залежить від точної і своєчасноі діагностики.
Проблема у тому, що в Україні лімфому діагностують пізно. В нас немає національної стратегії боротьби з раком, розповідають лікарі. На Буковині лімфоми лікують в онкодиспансері і в гематологічному відділенні ЛШМД.
«В області вперше діагностують 80 випадків лімфоми на рік. За півроку 2019-го року діагностували 30 випадків захворювання», - розповідає Ілля Тащук, головний лікар Чернівецького обласного онкодиспансеру.
В онкодиспансері щотижня викладають перелік препаратів, які є в медзакладі для лікування.
«Ми хочемо подолати онкофобію у суспільстві, щоб люди не боялися та вчасно зверталися до лікарів», - каже Олег Чорний, лікар-онколог.
Заради цього лікарі намагаються якомога більше розповісти населенню про онкозахворювання і переконати людей берегти своє здоров’я.
Читайте також: Як вберегти дитину від раку, розповів Михайло Гнатюк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами