Цьогоріч заклади профтехосвіти у Чернівецькій області прийматимуть документи від вступників до 1 листопада. Про це у коментарі ІА АСС розповіла Лілія Бурченко, начальниця відділу професійної та вищої освіти Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.
На Буковині є 15 закладів профтехосвіти, 10 розташовані у Чернівцях і 5 - в районах області: це Глибока, Ставчани, Заставна, Кельменці, Сокиряни.
«Набір до цих закладів продовжено до 1 листопада. Є офіційний лист від Міністерства освіти. Минулими роками набір продовжували до 1 жовтня. Цього року, у зв’язку з ситуацією у країні, продовжено до 1 листопада. Приймаємо на навчання у заклади профтехосвіти як на базі 9 класу, так і на базі 11 класу», - каже Лілія Бурченко.
У буковинських закладах професійної освіти представлені близько 60 професій. Наразі вступ до них триває. Заяви можна подавати в електронному вигляді та особисто.
«На сьогоднішній день виконано 50% від плану регіонального замовлення. Тобто бажання навчатися у закладах професійно-технічної освіти виявили вже більше тисячі молодих людей», - додає посадовиця.
Найбільшим попитом серед вступників користуються професії, пов’язані з громадським харчуванням: це кухар, кондитер, офіціант, бармен, а також професії сільськогосподарського напрямку: тракторист, машиніст, водій. Також користується попитом спеціальність слюсар автомобілів.
Цього року з’явилася нова спеціальність: електрообладнання автомобільних засобів. Її пропонує училище радіоелектроніки.
«Діти мають можливість навчитися діагностики автомобілів, електрообладнання. Така цікава сучасна професія. В цю групу ми навіть маємо конкурс. Це єдина професія в області у цьому напрямку. Також користується популярністю професія електрогазозварювальника, маємо сучасний навчально-практичний центр, де закуплено новітнє обладнання і на цю професію також маємо гарний набір. Як завжди користуються попитом перукарі, майстри манікюру, це дає можливість розпочати власну справу», - каже Лілія Бурченко.
Дещо менше користуються попитом професії токаря, верстатника та професії художнього напрямку, які обирають переважно творчі діти.
«Навчальний процес починається 1 вересня, а далі впродовж двох місяців ми ще продовжимо приймати на навчання. Не потрібно складати ЗНО, всі діти навчаються безкоштовно, отримують стипендію, єдине, що потрібно – це медична довідка, тому що для деяких професій є обмеження за станом здоров'я. Навіть, якщо буде більший попит на певну професію, ми обіцяємо ще відкрити додаткові групи, якщо у цьому буде потреба, замінити до прикладу одну професію на іншу», - розповіла Лілія Бурченко, начальниця відділу професійної та вищої освіти Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.
Заклади професійної освіти мають 12 гуртожитків, у яких можуть проживати студенти, дотримуючись правил карантину.
У Міністерстві освіти і науки нагадують, що навчатися у закладах професійної освіти можуть не тільки випускники шкіл, а й дорослі. Вони можуть пройти підвищення кваліфікації для вже наявної робітничої професії, опанувати нові навички або повністю змінити фах.
Нагадаємо, що державне замовлення у медичних вишах на новий навчальний рік складає близько 4,5 тисячі місць.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами