Свята Великомучениця Варвара була дуже здібною до вишивання – вишила ризи для самого Ісуса Христа, пишуть Факти ICTV.
Народилася в язичницькій родині в місті Іліополі (сучасна Сирія) за часів римського імператора Максиміліана (305-311 роки).
Мати дівчинки рано померла. Її виховував батько-язичник, проте Варвара з дитинства замислювалася над християнськими істинами.
Дізнавшись про це, батько віддав дочку на суд місцевої влади. Дівчина не зреклася Христа, за що її піддали жорстоким катуванням. Наступного дня вранці Варвара прокинулася без жодних ран на тілі.
Тоді розгніваний імператор Максиміліан наказав батькові вбити дочку, відтявши голову. Невдовзі після страти чоловіка вразила блискавка.
Через кілька століть нетлінні останки святої Варвари перенесли до Константинополя, а в VIII столітті – до Києва. В Україну їх перевезла дружина київського князя Святополка Ізяславовича Варвара.
Князь Святополк-Михайло побудував Михайлівський Золотоверхий собор, де і зберігалися мощі святої Варвари більш ніж 800 років. Нині вони покояться у Володимирському соборі.
Читайте ще: По-весняному тепло. На Буковині сьогодні до 16 тепла
Віряни у молитвах просять святу про захист від раптової смерті, від хвороб та про пом’якшення батьківського гніву.
Також її вважають своєю покровителькою будівельники, шахтарі та ремісники.
Проте Варварин день – це, передусім, жіноче свято, у яке гріх прати, білити та глину місити, проте можна вишивати і ткати.
Вважається також, що Варвара допомагає у важких пологах.
Саме 17 грудня вважалося у народі днем повороту на весну. Варвара ночі урвала, а дня приточила – мовиться у прислів’ї.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами