22 вересня 1002 року було засновано українське місто Хотин, що знаходиться у Чернівецькій області. Про це свідчить перша документальна згадка.
Тоді поселення було прикордонною фортецею на рубежі Київської Русі. Засноване місто на важливому торговельному шляху поблизу зручної переправи через Дністер. Згодом Хотин став швидко розвиватися, побувавши за свою історію в складі різних держав, таких як Київська Русь, Молдова, Польща.
У 1918 році на прикордонну Хотинщину претендувало п’ять держав: Україна, Росія, Молдова, Австро-Угорщина і Румунія. 10 листопада 1918 року Хотин окупували війська королівської Румунії. Почалися репресії та терор, які викликали народне повстання.
Влада в більш як ста селах перейшла до рук Хотинської Директорії на чолі з Волошенком-Мардар’євим. Директорія, підтримувана народом, вирішила вигнати румунів з свого краю і повернути волю. Протягом 10 днів учасники Хотинською повстання вели запеклі бої з королівськими військами. Але програли.
Читайте також: Документальний фільм про хор Верьовки знімали у Хотинській фортеці (ФОТО)
Нападники вчинили розправу над населенням. Щодня окупанти вели сотні людей на руїни Хотинської фортеці, звідки ніхто не повертався. Хотин упродовж 22 років був повітовим центром Румунії.
Під час Другої світової війни Хотин був під румунською окупацією (6 липня 1941 р. — 4 квітня 1944 р.), пізніше у складі УРСР.
1826 року у Хотині з'явився герб: в золотому полі срібна тривежева цитадель, супроводжена вгорі срібним рівнораменним хрестиком над двома схрещеними шаблями — символами захисту краю від ворогів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами